Строительство »

Як платити аліменти ІП, кому відповідати за продану з порушеннями машину і хто може прописатися в успадкованому будинку

На запитання відповідають фахівці головного управління юстиції облвиконкому м.Гродно, члени Гродненського обласного осередку ГО «Білоруський республіканський Союз юристів»

- Добрий день! Я являюсь ІП з надання будівельних послуг - будівництво печей і т.д. Плачу фіксований податок. Коли замовлень немає в зимовий період, оформляю відпустку і податок не плачу. Як проводяться виплати, якщо закрити ІП? Розумію так: є замовлення - оплачую майбутній місяць і працюю, немає замовлень - нічого не оплачую. Або я помиляюся? Як я буду виплачувати аліменти, якщо ІП закрию? Тепер я плачу аліменти - 25% від середньої зарплати по республіці.

Відповідає Оксана Бінкевіч заступник начальника відділу організації та контролю примусового виконання управління примусового виконання головного управління юстиції Гродненського облвиконкому Відповідає Оксана Бінкевіч заступник начальника відділу організації та контролю примусового виконання управління примусового виконання головного управління юстиції Гродненського облвиконкому

- Згідно з підпунктом 3, 4 пункту 3 Переліку видів заробітку і (або) іншого доходу, з яких виробляється утримання аліментів на утримання неповнолітніх дітей, затвердженого постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 12 серпня 2002 № 1092, утримання аліментів на утримання неповнолітніх дітей проводиться з доходів від здійснення підприємницької діяльності.

Розрахунок заборгованості по аліментах з індивідуальних підприємців-платників єдиного податку здійснюється з доходів, зменшених на суму документально підтверджених витрат, пов'язаних із здійсненням такої діяльності, що залишилися в їх розпорядженні після сплати з цих доходів єдиного податку відповідно до податкового законодавства.

Аліменти на неповнолітніх дітей з їх батьків стягуються в таких розмірах: на одну дитину - 25%, на двох дітей - 33%, на трьох і більше дітей - 50% заробітку і (або) іншого доходу батьків на місяць. При цьому для працездатних батьків мінімальний розмір аліментів на місяць має становити не менше 50 відсотків на одну дитину, 75 відсотків - на двох дітей, 100 відсотків - на трьох і більше дітей бюджету прожиткового мінімуму в середньому на душу населення.

Аліменти сплачуються щомісяця. Сплата аліментів боржником, який не працює і не є індивідуальним підприємцем, здійснюється за поточний місяць в строк не пізніше останнього дня наступного за ним місяця, виходячи із середньої заробітної плати працівників в республіці.

У разі, якщо виникло питання по порядку оплати аліментів у зв'язку з настанням у вашій господарської діяльності будь-яких виняткових випадків і він не вирішується за допомогою судового виконавця, за отриманням відповідних роз'яснень, виходячи з конкретних обставин, пропонуємо звернутися до начальника відділу примусового виконання, в якому знаходиться на виконанні виконавчий документ.

- Від матері залишився будинок у спадок. У рівних частках на чотири людини. Чи можна прописатися мені в цьому будинку як власнику однієї з часткою, не питаючи згоди на це інших спадкоємців? За яких умов я можу там прописатися? (Ольга)

Відповідає Світлана Шкібель, заступник начальника головного управління-начальник відділу обов'язкової юридичної експертизи нормативних правових актів та інших правових питань головного управління юстиції Гродненського облвиконкому: Відповідає Світлана Шкібель, заступник начальника головного управління-начальник відділу обов'язкової юридичної експертизи нормативних правових актів та інших правових питань головного управління юстиції Гродненського облвиконкому:

- Згідно зі статтею 154 Житлового кодексу Української РСР і пункту 71 Положення про реєстрацію громадян за місцем проживання і місцем перебування, затвердженого Указом Президента Республіки Білорусь від 7 вересня 2007 року № 413, учасник спільної часткової власності (а також його чоловік (дружина), діти і батьки) реєструється за місцем проживання в належному йому на праві власності житловому приміщенні без згоди відповідно інших учасників спільної часткової власності (в вашому випадку інших спадкоємців) і повнолітніх членів їх сімей, пр оживаючих спільно з ними.

Умови, які необхідно дотримати для реєстрації за місцем проживання в житловому приміщенні, що належить вам на праві власності (часткової власності), наступні:

буде потрібно представити у реєструючий орган (так як ви не вказали, в якому населеному пункті знаходиться житловий будинок, рекомендуємо звернутися до відділу по громадянству і міграції за місцем знаходження житлового будинку) заяву і документи, передбачені пунктом 13.1 переліку адміністративних процедур, що здійснюються державними органами та іншими організаціями за заявами громадян, затвердженого Указом Президента Республіки Білорусь від 26 квітня 2010 року № 200, також документи, що є підставою для реєстрації (прописки) за місцем проживання, а саме: технічний паспорт на житлове приміщення і свідоцтво (посвідчення) про державну реєстрацію виникнення або переходу права власності на житлове приміщення, або технічний паспорт на житлове приміщення і виписку з реєстраційної книги щодо житлового приміщення, або реєстраційне посвідчення на житлове приміщення.

- Здрастуйте, я два місяці тому продала машину, не оформивши при цьому документи (поставивши тільки на транзитні номери). Покупець сказав, що все зробить сам, йому досить лише моєї копії паспорта. У підсумку нічого він не оформив, і машина вже в третє руках, оформлена досі на мене. Через місяць прийшов штраф (фоторадар), природно, на мене. Я зверталася за допомогою в ДАІ і РВВС з проханням допомогти знайти власника для того, щоб він оформив машину на себе, і допомогти мені розібратися зі штрафом (тому що не я робила правопорушення, а людина, яка купила і не виконав свою обіцянку, більш того, машину продав). Заява моє взяли, сказали чекати 10 днів, після чого мені дадуть відповідь. Однак відповіді не послідувало ...

Після того як я сама стала дзвонити в ДАІ, відповідь була така: «Ніхто шукати машину і взагалі займатися цією справою не буде». Цитую слова начальника ДАІ: «І так вже допомогли, що заяву прийняли». І ще: «А чому ви вирішили, що ми або РВВС повинні займатися цією справою, нічого ж не сталося, ось коли станеться, тоді й займемося!» На мій зустрічне запитання: «А хто понесе відповідальність?» Відповіли: «Відповідальність понесете ви як власниця ». Так чому б не допомогти заздалегідь, тим більше, що заява написана. Покупець машини говорить, що штраф теж не його, а вже інших людей, яким він продав машину. Номер телефону та як знайти людину не знає. Але чужий штраф я платити не має наміру. Адже якби ця справа потрапила в руки хорошого фахівця, його можна вирішити як двічі два. Що мені робити і куди звертатися далі? Заздалегідь вдячна за відповідь.

Відповідає Олександр Басалай, адвокат юридичної консультації Гродненського району: Відповідає Олександр Басалай, адвокат юридичної консультації Гродненського району:

- Відповідаючи на ваше запитання, в першу чергу хотілося б відзначити, що процес постановки і зняття автотранспорту з обліку неспроста настільки ретельно регламентований законодавчими нормами і здійснюється уповноваженими на те державними структурами і посадовими особами. Реалізуючи на виконавчому рівні встановлений порядок, держава стоїть на сторожі прав і законних інтересів громадян в операціях з належним їм майном. Саме тому процедура набуття права власності на транспортний засіб, що є, як правило дорогим, проходить 2 етапи: безпосередньо висновок самої громадянської угоди і державна реєстрація.

Відхиляючись від встановленого законом порядку, громадянин повинен розуміти, що виникають у зв'язку з його недотриманням ризики можуть обернутися різного роду проблемами. І вирішувати їх значно складніше, ніж просто дотримуватися чинних в даній сфері нормам права, виконувати встановлені обов'язки, що гарантують в свою чергу всі передбачені законом права.

Насправді описувані вами негативні наслідки - ще не сама проблемна ситуація. Якщо припустити, що за участю реалізованого подібним чином автомобіля скоєно ДТП, після чого водій на ньому зник, - цілком ймовірно, що продавцеві довелося б доводити свою непричетність до скоєння події та нести відповідальність за заподіяння шкоди потерпілим особам або пошкодження майна вже в рамках кримінальної справи .

Коментуючи ваше звернення в органи внутрішніх справ, хочу звернути увагу, що розшукові заходи органи міліції проводять лише при надходженні заяви про те, що транспортний засіб вибуло з-під контролю власника в результаті саме протиправних дій третіх осіб, а не порушення самим власником встановленого порядку зняття автомобіля з державного обліку. Функції контролю за укладанням договорів купівлі-продажу транспортних засобів на Державтоінспекцію не покладено. У зв'язку з цим також необхідно розуміти, що покупець, який посвідчує продавця, що завершить процедуру переоформлення транспортного засобу, фактично буде вписувати в договір купівлі-продажу інформацію по угоді, діючи від імені продавця незаконно. При цьому в разі будь-яких недобросовісних мотивів покупцем в договорі можуть бути вказані відомості, що не відповідають дійсності. Наприклад, завищена сума грошових коштів, яку продавець отримав в якості оплати і яку покупець має право вимагати назад, якщо при постановці транспортного засобу на облік виникнуть проблеми, які є підставою для розірвання договору купівлі-продажу.

Кодекс Республіки Білорусь про адміністративні правовідносинах статтею 4.9 встановлює, що відповідальність за перевищення швидкості руху, порушення правил зупинки або стоянки транспортного засобу, зафіксоване працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, несе власник (власник) транспортного засобу. У той же час, якщо при веденні адміністративного процесу буде встановлено, що в момент фіксації адміністративного правопорушення транспортний засіб знаходився у володінні чи використанні іншої особи, або до даного моменту вибуло з володіння власника або законного власника в результаті протиправних дій інших осіб, то власник ( власник) транспортного засобу не підлягає адміністративній відповідальності.

Адміністративне законодавство надає особі, щодо якої ведеться адміністративний процес, можливість самостійного збору доказів своєї непричетності до вчинення адміністративного правопорушення. В описаному випадку, крім ваших пояснень, їх джерелами можуть бути показання свідків, інформація з місця роботи, дані мобільних операторів стільникового зв'язку, відомості з технічних носіїв інформації. Принципово важливо, щоб збирання і прилучення до досліджуваних адміністративних матеріалів доказів здійснювалися в порядку, встановленому Кодексом про адміністративні правопорушення Республіки Білорусь та іншими законодавчими актами. Тільки в цьому випадку зібрані відомості матимуть доказову силу в адміністративному процесі. Кваліфікована і грамотна юридична допомога в поданні ваших інтересів в адміністративному процесі на всіх його стадіях може бути надана адвокатом.

- Доброго дня - Доброго дня. Підкажіть: чи можу я змінити своє прізвище при реєстрації шлюбу на прізвище чоловіка, який є громадянином Литви? Особливість в тому, що ми хочемо, щоб моє прізвище (жіноча) після шлюбу була утворена за правилами литовської мови. (Діана, м Островець)

Відповідає Людмила Танцерова, головний спеціаліст відділу обов'язкової юридичної експертизи нормативних правових актів та інших правових питань головного управління юстиції Гродненського облвиконкому:

Відповідно до статті 21 Кодексу Республіки Білорусь про шлюб та сім'ю при укладенні шлюбу подружжя за своїм бажанням обирають прізвище одного з подружжя як їхнього спільного прізвища або кожен з них зберігає своє дошлюбне прізвище. Так як реєстрація актів цивільного стану у відділах РАЦСу Республіки Білорусь здійснюється на державних мовах Республіки Білорусь, а саме: російською чи українською, то прізвище подружжя після реєстрації укладення шлюбу повинна бути написана у відповідності до правил російської або білоруської мов, але не литовського. Якщо Вам необхідно буде подавати документи, зокрема, про встановлення особи в Литві, як правило, потрібно їх переклад на литовську мову, можливо в ході перекладу прізвище може бути перетворена відповідно до правил литовської мови.

«Гродзенская праўда» , 2 листопада 2017 р

Як проводяться виплати, якщо закрити ІП?
Або я помиляюся?
Як я буду виплачувати аліменти, якщо ІП закрию?
Чи можна прописатися мені в цьому будинку як власнику однієї з часткою, не питаючи згоди на це інших спадкоємців?
За яких умов я можу там прописатися?
» На мій зустрічне запитання: «А хто понесе відповідальність?
Що мені робити і куди звертатися далі?
Підкажіть: чи можу я змінити своє прізвище при реєстрації шлюбу на прізвище чоловіка, який є громадянином Литви?