Строительство »

Кватрира в Харкові: плюс на мінус

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 травня 2008, 18:54 Переглядів:

фото parkfoto.ru.

Ціни на вторинне житло в Харкові завищені безпідставно - в один голос стверджують ріелтори. Вони почали роздувати з серпня 2001 року і жодного значного падіння поки не було. Цього року тенденція зберігалася: тільки за квітень середня ціна на житло підвищилася на 5-7 тисяч у.о. Однак зараз експерти прогнозують стагнацію - зупинку цін не тільки на літній період, а й на тривалу перспективу.

"Попит на житло пов'язаний з тим, що вся економіка - в тіні, і люди намагаються вкласти гроші в землю і нерухомість. А через доступність іпотечних кредитів з'явилася можливість заробляти на подорожчанні житла, а це призводило до ще більшого подорожчання", - вважають експерти . Ціни і темпи їх зростання залежать в основному від метражу, планування і району міста. Наприклад, квартири на Павловому полі і в Центрі, традиційно дорогі, зараз стабілізувалися - темп зростання знизився і подекуди зупинився. А на Нових Будинках і Салтівці, особливо "на пісках", навпаки - ціни ростуть дуже швидко. Прискорилися темпи зростання в районі Одеської. Також швидко росте ціна в недорогих районах - ХТЗ і Рогані. За ніч квартири тут подорожчали на 5 тисяч - можливо ще й тому, що виріс соціальний рівень району, знизилася криміногенна обстановка.

На Олексіївці найдорожчі квартири - в 16-поверхівках. Сильно впливають на ціни поверх і ремонт. Дорожчають перші поверхи: їх переводять в нежитловий фонд і здають під бізнес.

Вкладають у ЗЕМЛЮ

Професійні ріелтори рекомендують дотримуватися кількох простих правил при купівлі нерухомості, щоб не зробити грубих помилок і не стати жертвою шахрайства. А саме:

- інформація, яку надають деякі агенти з нерухомості, не відповідає істині. Тому при покупці квартири необхідно попросити у ріелтора, з яким ви маєте справу, чи не візитку і посвідчення, а паспорт - і не посоромитися з'ясувати, офіційно ця людина працює у фірмі. Інакше ви можете віддати заставу людині, який просто зникне з грошима;

- вимагайте документи про те, що квартира "чиста", не під арештом. "Іноді маклери кажуть - дайте завдаток, а потім ми вам документи покажемо! На таке не можна погоджуватися", - запевняють фахівці;

- завдаток необхідно оформляти нотаріально, щоб уникнути втрати грошей або випадків, коли інший клієнт дає більший завдаток і "перебиває" угоду;

- земля має незаперечний пріоритет як засіб вкладення капіталу. Купувати і перепродувати ділянки вигідніше, ніж житло. Жоден бізнес не дає такого прибутку, як земля, причому цей прибуток зростає, якщо на ділянці щось побудувати.

НОВОСТРОЙ: ІНВЕСТОРИ В ПАНІЦІ

На ринку первинного житла спостерігається стагнація з можливим майбутнім зниженням цін, розповіли "Сегодня" в агентстві нерухомості "Альтернатива". "Прогнози про подешевшання житла звучать давно, але, по-моєму, зараз критичний момент вже назріло", - вважає директор агентства Андрій Малих. Сталося несподіване - все, хто недавно інвестував в будівництво первинного житла з метою отримання прибутку ... прогоріли. Одна з основних причин, на думку експертів, в тому, що ті, хто хотів купити собі житло в новобудовах, вже це зробив. А закуповувати його для перепродажу невигідно. Ось і залишилися інвестори з порожнім житлофондом.

Другою важливою причиною фахівці вважають низьку якість новобудов. "Дев'ятиповерхівка" Олімп "на метро" Наукова "- вона мало того, що накренився, але в ній з'явилися тріщини в трьох квартирах! Здавалося, що Слобідська Садиба погана, але в порівнянні з нинішніми новобудовами - ще нічого!" - міркує експерт Ірина Понеженко. Така біда відбувається тому, що інвестори з метою швидше обернути вкладені кошти скорочують обсяги будівництва. А поспіх в цих випадках виливається в грубі недоробки.

Як розповів нам директор одного з буд-трестів Харкова, зараз в будівництві використовують газобетон і пінобетон. "Це матеріали, технологію яких ми ще не знаємо - не знаємо про їх усадки, про те, який потрібен фундамент. І вони щороку дають усадку! Ці матеріали легкі, але при експлуатації виділяють токсичні речовини. І вони зараз використовуються в кожній новобудові! " - розповів фахівець. Він же повідомив, що рівень токсичності нових матеріалів ніхто не контролює.

Ще одним мінусом новобудов є їх здача без мінімальних внутрішніх робіт. У деяких квартирах немає не тільки шпалер і проводки, але навіть перегородок між кімнатами. "Передбачається, що люди самі можуть спланувати своє житло по своєму смаку і потребам - але не кожен хоче бути архітектором і дизайнером свого житла! Деякі хочуть просто в'їхати і жити", - пояснює Андрій Малих. Що стосується цін на новобудови, то вони теж завищені до межі. Так, на вул. Римарській квадратний метр нового житла коштує 2-3 тисячі умовних одиниць - при великих площах. "У інвесторів зараз почалася справжня паніка - ніхто не купує нове житло. Люди вже навчені гірким досвідом. Раніше прибуток будівельників становила 100%. Зараз в наявності корпоративна змова, вони тримають ціни. Але як тільки вкладники почнуть розорятися, втрачати гроші, відбудеться обвал цін на новобудови ", - впевнені в" Альтернативі ". Крім цього, гряде посилення іпотечної політики, і це призведе до неухильного падіння попиту. Адже останнім часом 90% житла купувалося в кредит.

ЗЕМЛЯ: ВПАСТИ В ЦІНІ МОЖЕ ТІЛЬКИ дорогущих "неліквід"

Зростання вартості земельних ділянок під Києвом, перепродаж яких стала для спекулянтів утіхою (після того як торгівля квартирами перестала давати надприбуток), слава богу, загальмувався. За останній місяць маємо всього 1-2% приросту, а в червні ціни і зовсім "замерзнути" можуть.

Заметушилися продавці невеликих ділянок під індивідуальне житлове будівництво, які притримували їх з метою наживи. Як зазначив провідний спеціаліст консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, в квітні-травні пропозиція виросла удвічі, до 10 тис. Наділів, однак і попит підвищився в 2,2 рази, що зумовило невеликий, але стабільний ріст цін. У червні ж як продавців, так і покупців стане набагато менше. Значить, збережуться нинішні розцінки або буде невеликий, до 1%, зростання. Єдина категорія, яка може подешевшати (часом і на 50%) - дорогі наділи, яким будуються котеджні містечка перекривають прямий вихід до лісу або річки / озера і тим самим перетворюють на "неліквід". Таких чимало в 10-20-кілометровій зоні по Обухівському, Вишгородському, Житомирському напрямках. Решта ж, навіть дуже дорогі "ландшафтні" ділянки будуть іти в загальній струмені плавного зростання цін, бо їх залишилося мало.

Тим часом віце-президент Земельного союзу України Руслан Вдовенко вважає, що перспективних покупців такого ексклюзиву по $ 10-20 тис. / Сотка залишилося ще менше, що вже в червні примусить продавців скинути 2-3%. Зниження ж вартості більш "демократичною" землі чекати не варто, як і скільки-небудь серйозного її подорожчання. Адже в червні почнеться "мертвий сезон", попит вже зараз різко падає, а тому і ціни, ймовірно, "замерзнуть". І лише на 2-3% підвищаться на дальніх рубежах, в 60-100 км від Києва, де земля ще недооцінена і за $ 30-50 тис. Можна купити ділянку до 1 га з уже готовим, хай і непоказним, сільським будинком.

Спеціаліст консалтингової компанії "Нове місто" Вадим Нудлер прогнозує незмінність цін в червні, а ось на дорогих, від $ 100 тис., Ділянках господарі повинні будуть скинути 3-5%, якщо зацікавлені їх швидко продати.

Нарешті, всі експерти сходяться на думці, що 20-30% доходу на покупці і подальшому перепродажі можуть дати тільки недорогі ділянки в 50-100-кілометровій зоні. Однак клієнтів такому інвестору часто доведеться чекати рік і більше.

ОРЕНДА: жадібні ГОСПОДАРІ ВТРАЧАЮТЬ КЛІЄНТІВ

"Приниження" долара поки не приведе до подорожчання найму квартир, вважають ріелтори.

У червні очікується традиційне зниження попиту на знімні «метри»: частина постояльців (студенти, заробітчани) роз'їдуться по рідних місцях на літні вакації. Тому про пряме подорожчання мова йти не може. Правда, до 30% власників квартир, що здаються для розрахунків з постояльцями вже "прив'язали" долар до гривні по курсу $ / 5 грн., Щоб мати право стягнути різницю від падіння "зеленого". А от охочим дуже терміново здати житло, ймовірно, доведеться навіть знижувати ціни на 5-10%.

За словами ріелтерів жадібні господарі, що підвищили вартість оренди з початком падіння готівкового долара, втрачають клієнтів і тому вимушені повертати колишні ціни. Також залишаються біля розбитого корита хитруни, які під розцінками в "у.о." мають на увазі не долар, а євро. Експерт вважає, що в червні ціни не зміняться: попит слабкий, для більшості постояльців межа можливостей - $ 200-300 за "одиничку", $ 300-400 - за "двушку" і $ 500 - за "трійку".

Прицінюється до моря і горах

Вистачає бажаючих обзавестися шматком землі в Криму і Карпатах, але не яким потрапило. Якщо вже в колишньої "всесоюзної здравниці", то - з прямим виходом до моря або хоча б хорошим видом на "набігає хвилю", а якщо в оточенні карпатських гір - то поряд з водолікарнею або гірськолижним курортом. Тут з киянами, донеччанами та місцевими товстосумами щосили конкурують москвичі і петербуржці. Що ж, давайте прицінимося.

плескіт хвиль

Разюче відрізняються ціни на кримську землю в залежності від близькості моря. У гірських селищах (Щасливе, Краснокам'янка, Зеленогорье) можна сторгувати сотку за $ 5-12 тис. Види - чудові, повітря - бальзам, тиша, але до "набігає хвилі" добиратися треба 1-2 години.

Зовсім інші цифри побачить охочий обзавестися наділом на Південному березі. Сотку, розташовану в 400-600 м від моря, в Масандрі, Лівадії, Гурзуфі і Євпаторії виставляють за $ 20-35 тис. За словами директора АН "Ялта-Сіті" Олега Кузнєцова, настільки привабливих ділянок у продажу майже не залишилося, звідси - зростання їх вартості з початку року на 10-15%. І за найближчий місяць, за прогнозом експерта, їх вартість ще мінімум на 10% виросте: дуже висока конкуренція серед покупців дозволить продавцям підняти ціни.

МІНЕРАЛКА І ЛИЖІ

За даними директора АН "ДіЛ" Юрія Соломченко, вартість карпатської земельки з початку року зросла на 10-20%, за літо може ще на 10% підскочити.

Втім, таке галопування торкнеться не всіх наділів, а тільки розташованих поблизу курортів, славних своїми мінеральними водами - Трускавці, Східниці, Сваляві, в яких і так ціни підскочили до $ 10-15 тис. / Сотка. Ненабагато від "мінералки" відстають і "лижі". Ділянки в межах відомого гірськолижного курорту Славське "тягнуть" на $ 6-8 тис. За сотку, стільки ж - в Драгобраті, а в розкрученому Буковелі просять вже $ 8-20 тис. Різниця в цінах залежить від зручності під'їзду до ділянки (дороги - проблема Карпат ) і близькості підйомників на лижні траси.

А ось вартість землі далеко від названих курортів коливається в межах $ 1,5-5 тис. / Сотка. Попит на неї не настільки великий, тому і ціни навряд чи будуть рости найближчим часом.

РЕГІОНИ

Не так вже разюче відрізняються від київських ціни на житло в місцевих "столицях". При цьому експерти прогнозують, що в більшості великих міст подорожчання продовжиться, хоча і меншими темпами, ніж досі.

ДОНЕЦЬК. З початку року тутешня "вторинка" подорожчала на 9-10%, а "первинка" - на 10-12%. Голова ради директорів будкомпанії "Герц" Олександр Ротов вважає, що через сплеск вартості будматеріалів і зростаючого попиту клієнтів в найближчий місяць новострой ще на 2-3% підніметься. Ріелтори ж "вторинки" вважають, що в червні буде всього 1-2% надбавки: ринок завмре через сезонне зниження попиту.

ЛЬВІВ. У самому "європейському" місті країни з грудня ціна "вторинки" злетіла аж на 20-30%, тоді як "первинки" - лише на 5-8%. Але напередодні відпускного сезону попит впав на всі категорії житла. І якщо новобудови за найближчий місяць ще можуть набрати 1-1,5% приросту вартості, то старе житло, на думку заступника директора АН "Тесту" Анжели Гуменюк - макcімум 1%, та й то навряд чи.

ОДЕСА. Через низький попит і "вторинка", і "первинка" всього на 5-6% піднялися в ціні. Начальник відділу маркетингу інвестиційно-будівельної групи "Прогрес-строй" Олег Нікіфоров говорить, що подорожчання будматеріалів підштовхує до підвищення цін "новья". Але падіння попиту через жорсткість банками умов видачі кредитів потенційним покупців навряд чи дозволить будівельникам це зробити. А ось "вторинка", за словами менеджерів АН "Континент", має зрости на 2-5%: продажі активізувалися.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Тут встановлено рекорд: з початку року "вживане" житло підскочило на 30-35%. Заступник директора АН "Атріум плюс" Ярослава Федорчук вважає, що навіть в червні буде приріст на 3-5%. Новобудови теж серйозно підскочили - на 15-20%. Притому, як стверджують будівельники, попит клент на 40% перевищує пропозицію "новья", що дозволить їм підвищити ціни за червень ще на 2-3%.

ЯЛТА. У морській столиці країни за 5 місяців "вторинка" подорожчала на 10-12%. Пропозицій багато, але і попит в гору пішов, що на думку заступника директора АН "YalitaCom" Артема Кононенко, призведе до червневому зростанню цін на 5-7%. "Первинна нерухомість" же, що подорожчала з грудня на 6-8%, за місяць додасть від сили 3-5%, бо ціни на неї і так напружені.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "кватрира в Харкові: плюс на мінус". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Єгорова Василиса

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.