Строительство »

Олександрівський палац в «Царському селі» закриють на реставрацію до 2018 року

На реконструкцію планується витратити понад 2 млрд рублів

Бєлінський Юрій / ТАСС

Олександрівський палац, один з основних об'єктів музею-заповідника «Царське село», буде закритий на масштабну реставрацію з 1 вересня 2015 р Очікується, що в оновленому вигляді палац постане перед відвідувачами 17 липня 2018 року - в день сторіччя з дня загибелі імператора Миколи II і членів його сім'ї. Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на директора музею Ольгу Таратинова.

Олександрівський палац - улюблений і останній будинок імператорської сім'ї. З 1904 р будівля була постійною резиденцією імператора Миколи II. І саме звідси в 1917 р вінценосна сім'я вирушила в Єкатеринбурзькую посилання.

Реконструкцією палацу займається Архітектурне бюро "Студія 44", яке виграло тендер на проведення робіт в 2010 р Згідно з проектом Олександрівський палац стане багатофункціональним музейним комплексом, де розмістяться як постійні експозиції, так і тимчасові виставки, зали для науково-дослідної роботи та проведення конференцій, а також дитячий центр. Підрядна організація, що здійснює роботи, - ТОВ "ПСБ" Житлобуд ". Заступник директора" Студії 44 "Павло Соколов повідомив, що в палаці після реставрації на 1 поверсі буде постійна експозиція і культурний центр Олександрівського палацу, на 2 поверсі будуть тимчасові виставки, дитячий центр і адміністрація, передає "Інтерфакс".

На реконструкцію планується витратити понад 2 млрд рублів   Бєлінський Юрій / ТАСС   Олександрівський палац, один з основних об'єктів музею-заповідника «Царське село», буде закритий на масштабну реставрацію з 1 вересня 2015 р Очікується, що в оновленому вигляді палац постане перед відвідувачами 17 липня 2018 року - в день сторіччя з дня загибелі імператора Миколи II і членів його сім'ї

За словами Соколова, на першому етапі ремонтних робіт пройде демонтаж інженерного обладнання, яке застаріло, демонтаж пізніх перегородок і підлог, заміна покрівлі. На наступному етапі буде проведена повна заміна інженерного обладнання та оздоблювальні роботи. Заступник директора з реставрації ГМЗ "Царське село" Наталія Кудрявцева в свою чергу повідомила, що будуть відреставровані ще не відновлені інтер'єри, частина приміщень західного флігеля і кімнати постійної експозиції на першому поверсі. Після реставрації відвідувачі зможуть побачити апартаменти Миколи II і Олександри Федорівни.

Також Кудрявцева розповіла, що вже завершені переобладнання цокольного поверху і часткова заміна перекриттів західного флігеля. У цокольному поверсі розмістять гардероб, вестибюлі з касами, екскурсійне бюро, магазин і два кафе.

Також в рамках реконструкції буде відремонтовано павільйон "Арсенал", де колись розташовувалася найкраща частина колекції зброї, яка належала Миколі I. Павільйон істотно був пошкоджений в роки Великої Вітчизняної війни. Завершити реконструкцію "Арсеналу" обіцяють в березні 2016 р найближчих планах музею також реконструкція Шапель і Китайського театру в Олександрівському парку.

На реконструкцію планується витратити понад 2 млрд руб. На даний момент федеральної цільової програмою виділено 889,6 млн руб. В іншому музей сподівається на спонсорів.

"Поки є тільки попередні розмови. Я сподіваюся на допомогу спонсорів. Ми спілкувалися з представниками родини Романових, вони нам обіцяли дати інформацію про пошук меценатів в Європі", - зазначила вона (цитата по "Інтерфакс"). Керівництво музею сподівається на відкриття оновленого палацу до 17-липня 2018 р в річницю загибелі імператора Миколи II і членів його сім'ї.