Строительство »

Похід в ліс за допомогою виставки фотографії дерев в музеї Вікторії і Альберта в Лондоні

Rimon (Pomegranate), 2011 © Tal Shochat

Ансель Адамс (Ansel Adams), Агнес Варбург (Agnes Warburg), Токіхіро Сато (Tokihiro Satō), Роберт Адамс (Robert Adams) та інші на виставці «У лісу: Дерева в Фотографії» (Into The Woods: Trees in Photography).

В ознаменування 800-річчя Лісовий Хартії (Charter of the Forest), підписаної Королем Генріхом III, і в честь вступу в силу Хартії Дерев, Лісів і Народу (Charter for Trees, Woods and People) в 2017 році, музей Вікторії і Альберта в Лондоні показує нову експозицію, яка ніколи важливість дерев в роботі фотографів різних країн і часів.

Виставка складена як з фотографій, що входять в постійну колекцію музею, так і з робіт, актуальну передачу Королівським фотографічного товариства в зв'язку з їх переїздом в новий Центр Фотографії в 2018 році. Курирує виставку Мартін Бернс (Martin Barnes), старший куратор Музею по фотографії. «У лісу ....» Почалася з простого імпульсу - «мені подобаються дерева!» - але поступово в цьому імпульсі виявився зародок великої ідеї. У присутності «нерозривному хронології», як каже куратор, виставка розповідає історію розвитку фотографії і в той же час взаємовідносин людського суспільства з деревами і лісом.

Hakkoda # 2 2009 © Tokihiro Sato

«Музей Вікторії і Альберта завжди збирав фотографії дерев, з різних міркувань, - пояснює Бернс. - Наприклад, в 1850-і роки офіційний фотограф музею Чарлз Терстон Томпсон (Charles Thurston Thompson), отримав завдання по зйомці дерев в маєток першого директора музею Генрі Коула (Henry Cole) в Сурреї. Згодом студенти, які навчаються мистецтву, копіювали ці роботи так само, як вони копіюють скульптури і живопис ».

«Чим більше я думав про це, - продовжує він, - тим більше я розумів, як важливі дерева як об'єкт для фотографії, і як вони відображають стан фотографії як медіа. Дерево проходить свій цикл розвитку за порами року, що дає величезні візуальні можливості. Вони графічність взимку і пишні, багаті влітку. Такі основи фотографії, як світло, форма і час, проявляються в цьому об'єкті дуже ясно ».

У міру того, як Бернс переглядав різні вибірки фотографій, зібрані музеєм за час його існування, і вивчав їх в цьому контексті, він став помічати певні закономірності, що народжують ідеї. «Як тільки ви почали" копати "певну тему, ви починаєте дивитися фотографії по іншому, аналітично, - пояснює куратор. - Наприклад, в добірці є фотографія Картьє-Брессона. Ви ніколи б не віднесли його до фотографам-пейзажистам або до авторів, які знімають природу. Робота над певною темою часом зміщує уявлення ».

# 274-5 from the series Sequester, 2011 © Awoiska van der Molen

«Дерева завжди були символом природи в цілому, - говорить він. - Вони ставали гербами країн, культур і символами певного способу мислення. Фотографія дерева дозволить вам прочитати почуття і характер фотографа швидше, ніж просто виявиться ботанічної ілюстрацією або картинкою для путівника. В цьому об'єкті зйомки приховано безліч значень ».

На виставці представлені роботи з самих різних часів і ландшафтів, від історичних фотографій Йоганна Карла Енслі (Johann Carl Enslen), Едварда Стейхена (Edward Steichen) і Леді Клементина Гаварда (Lady Clementina Hawarden) до фотографій XX і XXI століть, включаючи таких авторів, як Роберт Адамс (Robert Adams), Джон Девіс (John Davies), Симона Нівег (Simone Nieweg), і Токіхіро Сато (Tokihiro Satō). Стильової розкид представлених зображень також дуже широкий - від класичної фотографії та ботанічної ілюстрації до експериментальних робіт.

«В першу чергу виставка присвячена творчого самовираження учасників і тому, як предмет їх фотографії допомагає їм висловлювати свої ідеї, - говорить Бернс. - Наприклад, я дуже люблю роботи Токіхіро Сато. Він ставить камеру в лісі на довгу витримку, і рухається перед нею з маленьким дзеркалом в руці. Він посилає «зайчики» з дзеркала в об'єктив камери, моментами «засліплюючи» її. Це створює маленькі плями світла, схожі на світлячків або щось подібне. Це чудове використання довгої витримки і аналогової технології, що створює щось, що виглядає чарівно і в той же час природно ».

Rotting Apples from the series What Has Been Gathered Will Disperse, 2004 © Mark Edwards

Звичайно, незважаючи на багатоаспектність і багатошаровість експозиції, Бернс не відмовляється і від екологічного посилу. Говорячи про прийняття нової «Хартії Дерев», яка набрала чинності 6 Ноября 2017 для захисту лісів Сполученого Королівства, він зазначає, що неможливо було знайти кращого часу, щоб затіяти таку виставку.

«Експозиція дає нам можливість подумати про те, що дерева означають для нас, - робить висновок куратор. - Будь це для створення комфортної в нашому розумінні життя, мистецтва, або ж підтримки чистоти повітря. Це можливість нагадати, що те, що приносять нам дерева, ми не можемо просто приймати як "належне", треба бути вдячними ».

« У лісу: Дерева в фотографії »Триватиме до 22 квітня 2018 у Галереї 38а Музею Вікторії і Альберта.

Переклад з англійської Олександра Курлович

Переклад з англійської   Олександра Курлович

Coppice, King's Wood, 1994 © Gerhard Stromberg

Coppice, King's Wood, 1994 © Gerhard Stromberg

Aspens, Northern New Mexico, 1958 © Ansel Adams

Aspens, Northern New Mexico, 1958 © Ansel Adams

Poplars, Lake George, 1932 © Alfred Stieglitz

Poplars, Lake George, 1932 © Alfred Stieglitz

Poplar Avenue Srinuggur Kashmir from the end, 1864 by Samuel Bourne © Victoria & Albert Museum, London

Poplar Avenue Srinuggur Kashmir from the end, 1864 by Samuel Bourne © Victoria & Albert Museum, London

Royal Engineers Cutting on the 49th Parallel on the Right Bank of the Mooyie River Looking West about 1860 © Victoria & Albert Museum, London