Строительство »

Одеський «Альянс-Жилстрой»: корпорація зла?

Нещодавно хвилерізи розмістив лист однієї з груп інвесторів корпорації «Альянс-Жилстрой» . Після цієї публікації до нас звернулося ще кілька тисяч одеситів, які постраждали від цієї корпорації. Публікуємо їх звернення ...

Шановні журналісти!

Допоможіть близько 2 тисяч осіб, а з членами їх сімей - понад 5000 осіб одеської громади стати законними власниками своїх квартир.

Суть проблеми: більше 5-ти років ми не можемо вселитися в свої квартири в будинках, будівництвом яких займається корпорація «Альянс» (ТОВ «Альянс-Висотбуд» і ТОВ «Альянс-Жилстрой»):

 • № № 18 27, по вул. Висоцького жк «Молодіжний»,
 • № № 19 20 по вул. Сахарова,
 • № № 1, 1а по вул. марсельської,
 • № 36 по вул. Люстдорфська дорога.

Житло - соціальне. Площі квартир в середньому - 40-50м2. Місцезнаходження - окраїна міста.

Замовник - УКБ (Управління капітального будівництва) міської ради

30% житла куплено в кредит в «Укрсоцбанку» та «Райффайзен Банк Аваль». Люди платять кредити за повітря.

До 2008 року з 12 будинків будівельною компанією було зібрано близько 500млн. грн. Жоден будинок до кризи зданий не був.

На сьогоднішній день 38 сімей змушені на «пташиних» правах проживати в недобудовах. Більше тисячі людей туляться по знімних квартирах.

загрози:

 • інвестора не мають прав на незавершене будівництво (наші договору давно прострочені)
 • частина інвесторів купили квартири, які були раніше закладені в Укрсоцбанк будівельною компанією.
 • через рік наші будинки вже не будуть придатні для житла.
 • Будівельна компанія захищена антикризовим законом, а її засновник Кононов С.В. впливовими людьми.

Активна позиція інвесторів в 2011р. допомогла вийти на мера міста Костусєва А.А. і на губернатора Одеської Області Матвійчука Е.Л.

Треба відзначити, що незважаючи на всі складності питання, за підтримки Одеської мерії ми домоглися того, що «Альянс» передав на баланс КП «Капітальне будівництво г. Одесса» вільні площі (близько 4 тис. М2). На жаль, на добудову семи будинків цього не вистачає. У кращому випадку цього досить, щоб добудувати тільки 2-3 будинки.

Міська влада зараз шукають альтернативні варіанти, але на жаль конкретики по 4 будинкам (вул. Висоцького 18, 27 і вул. Марсельська, 1,1А) у нас до сих пір немає. Найстрашніше, що будинки знаходяться в ступені готовності від 70 до 90% і за 5 років простою в такому стані починають руйнуватися. На будинках немає охорони, йде просто відверте мародерство на будівництвах - вивозять, крадуть все, що тільки можна. Ми боїмося, що якщо зараз на будинку не зайдуть нові забудовники, які зможуть виконати хоча б першочергові роботи (покрівлю, зливових каналізацію, стоки і ін.), Будинки ще одну зиму просто не перенесуть.

Ми самостійно провели невеличкий аналіз, про який неодноразово просили правоохронітельние органи. Але мабуть їм в черговий раз «перешкодили» впливові особи, які протегують Кононову С.В (главі корпорації «Альянс»). Сподіваємося, що Ви зможете отримати відповіді на питання, які цікавить більше 2тис. інвесторів «Альянсу» і які ми неодноразово ставили правоохоронним органам. А саме:

 1. За бухгалтерським довідками «Альянсу» залучено від людей (покупців) порядку 500млн. грн., а на добудову пішло близько 250млн. грн (про це заявив сам Кононов С.В. на політраді партії Регіонів в липні 2011 року). Де різниця - 250 млн. Грн.?
 2. У червні 2009 року сесією міської ради «Альянсу» скоротили частку для міста з 12 до 6%, що склало 121 ліквідну однокімнатну і двокімнатну квартири:

№ будинку Кількість квартир вул. Сахарова, 33 19 вул. Люстдорфська дорога, 36 15 вул. Марсельська, 1 19 вул. Марсельська, 1а 10 вул. Сахарова, 19 7 ул. Сахарова, 20 26 вул. Висоцького, 18 11 вул. Висоцького 28 2 ул. Висоцького 27 2 ул. Висоцького, 28б 4 вул. Висоцького, 2 вул. Висоцького, 30 2

Це близько 35 млн. грн. Де ці гроші?

Реально, за рахунок цього рішення, «Альянс» вирішив свою проблему по кредитній спілці «Альянс-Інвест» - всі ці квартири були роздані в якості компенсації вкладів депозитників цього кредитного союзу і відповідно, ці гроші не були використані за цільовим призначенням на добудову будинків.

 1. Плановані надходження по поетапній оплаті інвесторами на 30.06.2009года був 5 458 909,50. На сьогоднішній день борг за даними інвесторів становить 1 000 000 млн. Грн. Куди пішли 4,5 млн. Грн?
 2. У 2011 році ми створили реєстр інвесторів (зібрали копії всіх договорів, платіжних доручень). У реєстрі не знайдено 254 квартири в 7 будинках: Нещодавно хвилерізи розмістив  лист однієї з груп інвесторів корпорації «Альянс-Жилстрой»

Адреса Кількість незнайдених інвесторів Висоцкого18 77 Висоцького 27 49 Сахарова 19 38 Сахарова 20 26 Марсельська 1 10 Марсельська 1а 29 Люстдорфська дорога, 36 23

Є підозра, що більшість цих квартир оформлено на підставних осіб і після здачі будинку «Альянс» ще раз дополучит свою надприбуток.

 1. Крім цього, за 2009-10-11 року (в період, коли на наших будинках будівництво вже ніде не велося) «Альянс» продав (перепродав) 135 квартир. Це тільки ті квартири, що ми виявили і внесли до реєстру.
 2. Склавши всі ці площі вийшло, що 6 243,82 м2 було продано агентством нерухомості «Альянс». Візьмемо самий мінімум 5400грн. за м2 і отримаємо 33716628,00грн, які пройшли через їх руки. При цьому Агентство нерухомості на нашій біді ще раз заробило за 5% від кожної угоди, що склало 1685830,00 грн. Чому Агентство нерухомості «Альянс» продовжує успішно працювати на одеському ринку, при цьому ні копійки не вкладаючи в свої недобудови?
 3. На території ЖК «Молодіжний» (куди входять також нездані будинку ул.Висоцкого 18,27) зараз знаходяться два недобудованих нежитлових приміщення, загальною площею 5тис.м2. За проектом планувалися, що це будуть два прибудованих садка на 80 дітей. Однак ці два приміщення будувалися на гроші і тих інвесторів, які зараз залишилися без квартир, тому просимо розглянути питання продажу цих садочків у приватну власність (без зміни цільового призначення) і ці кошти направити добудови будинків на вул. Висоцького. Або ж знайти інші варіанти компенсації фінансів, які були вкладені інвесторами в ці садки і направити їх на добудову наших будинків.
 4. За нашими даними у «Альянсу» на підставних осіб оформлені два майданчики: ділянка землі на Малиновського-Багрицького (1,4га) і на Виноградному (близько 12 млн.грн.).

Виходячи з перерахованих вище даних, ми стверджуємо, що на наші будинки не дійшло близько 315 млн грн наших грошей !!! Виходить, що це не просто афера або шахрайство корпорації «Альянс», а саме що ні на є злісне, цинічне, корумповане, заздалегідь спланований злочин в особливо великих розмірах, що підриває всі підвалини держави.

Ми впевнені, варіанти добудови наших будинків за рахунок внутрішніх резервів "Альянсу" є. На жаль, час працює проти нас:

За минулий рік компанії «Альянс-Висотбуд» і «Альянс-Жилстрой» переведені з м.Одеси в Стаханов Луганської області.

Керівництво «Альянсу» загрожує нам своїм банкрутством, не хоче продовжувати нам наші договору.

Ті квартири, які були оформлені на підставних осіб потихеньку продаються і у нас все менше шансів на добудову наших будинків.

Ми просто змушені через безвихідь знову і знову виходити на мітинги, перекривати дороги і вимагати не просто чергових відписок чиновників, а конкретних дій по відношенню до тих осіб, які підривають авторитет держави.

З повагою,

Голова правління ГО «Захист прав інвесторів« Альянсу »Казань В.З.

Члени правління: Кузнєцова О.В., Дорохова О.В., Хлопонін Б.В., Яковер М.М., Булаванец Д.В., Антоненко А.А. і більше 6 тисяч інвесторів і членів їх сімей, які потребують свого конституційного права на житло.

Схожі Записи

Де ці гроші?
Грн?
Чому Агентство нерухомості «Альянс» продовжує успішно працювати на одеському ринку, при цьому ні копійки не вкладаючи в свої недобудови?