Строительство »

Замовити оцінку нематеріальних активів в консалтинговій компанії

 1. Що таке нематеріальний актив і як його оцінити його вартість?
 2. Визначте вартість одного з важливих ресурсів підприємства
 3. Коли необхідна оцінка нематеріальних активів підприємства?
 4. Оцінка нематеріальних активів в компанії «Нові Горизонти»: особливості та переваги для клієнтів
 5. Відгуки

08.02.2019
Визначимо ринкову ціну гаражних комплексів і парковок ...
Детальніше

03.02.2019
Незалежна оцінка ринкової вартості ресторану або кафе ...
Детальніше

29.01.2019
Оцінимо ринкову вартість виробничих комерційних площ ...
Детальніше

08

Що таке нематеріальний актив і як його оцінити його вартість?

Нематеріальні активи часто ототожнюють з інтелектуальною власністю, ігноруючи відмінності між цими двома категоріями. Вони позначають більш широке поняття і включають в себе інтелектуальну власність.

Нематеріальні активи - це об'єкти, враховані в бухгалтерському балансі, і відрізняються рядом характеристик:

 • не мають фізичної форми і матеріального вираження;
 • здатні приносити підприємству додатковий прибуток;
 • використовуються при виробництві продукції, наданні послуг і виконанні робіт;
 • підприємство володіє майновим правом на них, підтвердженим відповідними документами, наприклад, свідченнями, патентами, договорами;
 • майнове право на них охороняється законом, інші особи та підприємства не мають доступу до них і до тих можливостей, які нематеріальні активи надають;
 • їх можливо ідентифікувати, тобто виділити серед інших активів;
 • визначається первісна вартість нематеріальних активів. Як правило, вона дорівнює витратам на створення, придбання, оплату держмита, витрати на зарплату і т.д. На баланс підприємства нематеріальні активи вносяться за первісною вартістю.
 • використовуються протягом періоду, що перевищує 12 місяців.

Виходячи з перерахованих характеристик, до об'єктів оцінки нематеріальних активів відносяться:

 • інтелектуальна власність (свідоцтва, товарний знак, бренд, ділова репутація, ноу-хау, патенти, ліцензії, комерційні позначення, промислові зразки;
 • витрати майбутніх періодів (відкладені, або капіталізовані, витрати);
 • майнові права (ліцензії) на користування земельними ділянками, водними та іншими природними ресурсами.

При оцінці вартості нематеріальних активів визначається вартість майнового права на той чи інший об'єкт. Коли мова йде про залучення нематеріального активу в комерційні операції, то об'єктом угод теж стає майнове право, наприклад, право на інтелектуальну власність або право на отримання економічної вигоди від користування природними ресурсами.

При визначенні вартості нематеріальних активів фахівці оціночної компанії враховують способи (шляхи) їх надходження на баланс підприємства. Це фактор сильно впливає на визначення початкової вартості конкретного активу.

На практиці найчастіше зустрічаються такі способи:

 • Придбання з боку (покупка, поступка прав і т.д.). В цьому випадку вартість складається з витрат, спрямованих на придбання, оплату консультаційних послуг, мит (митних, державних), реєстраційних зборів, на оплату невідшкодовуваних податків, зарплату працівникам, додаткові витрати.
 • Безоплатне отримання. Подібна ситуація можлива, коли майнове право на користування нематеріальним активом одержане за договором дарування. При визначенні первісної вартості цього права враховують їх ринкову вартість на момент дарування. Оцінювачі консалтингової групи «Нові Горизонти», що володіють знаннями про ринкову ситуацію в різних галузях, здійснять оцінку «подарованого» майнового права з усією відповідальністю і неупередженістю.
 • Виробництва і розробка нематеріальних активів самим підприємством. Первісна вартість в даному випадку - це комплекс витрат на ресурси, використані в процесі створення НА, зарплату працівникам, які брали участь у створенні нематеріального активу, на правове оформлення створеного активу (отримання патенту, свідоцтва).
 • Постановка на баланс в якості внеску до статутного капіталу. Нематеріальні активи, зокрема об'єкти інтелектуальної власності, не можуть бути внесені в якості внеску до статутного капіталу, так як вони не мають цінності в грошовому еквіваленті. Зате частиною статутного капіталу можуть бути майнові права на ці об'єкти. Одна з умов включення прав до статутного капіталу - це наявність їх грошової оцінки. У зв'язку з цим стає актуальною оцінка нематеріальних активів незалежними оцінювачами. Майнове право вноситься до статутного капіталу за вартістю, яка заздалегідь обговорюється з учасниками суспільства, часом далекими від оціночної діяльності. Залучення незалежних оцінювачів дозволить визначити адекватну вартість, відповідну ринкової ситуації.

Визначте вартість одного з важливих ресурсів підприємства

Значення нематеріальних активів у складі майна підприємства зростає з року в рік. Активи, які мають матеріального висловлювання, є важливим ресурсом в конкурентній боротьбі. Оцінка дозволить визначити їх реальну вартість і використовувати для прийняття ефективних управлінських рішень, правильної організації бухгалтерського обліку і отримання додаткового прибутку.

Коли необхідна оцінка нематеріальних активів підприємства?

Вартість нематеріальних активів впливає на ринкову вартість підприємства в сторону її збільшення і зменшення. Для підприємств, що здійснюють діяльність в сфері високих технологій, вартість НМА може становити більше 50% вартості майна.

Російська дійсність така, що вітчизняні підприємства не усвідомлюють того потенціалу, який мають нематеріальні активи. Незалежна і об'єктивна оцінка, яку проведуть фахівці консалтингової групи «Нові Горизонти», дозволить дізнатися реальну вартість НМА та використовувати ці дані для зміцнення позицій на ринку і збільшення конкурентоспроможності.

Наші клієнти можуть замовити оцінку нематеріальних активів в наступних ситуаціях:

 • При введенні НМА в баланс підприємства і, отже, в господарський оборот.
 • Для розрахунку вартості нематеріального активу в якості внеску до статутного капіталу.
 • При страхуванні об'єктів НМА.
 • При використанні в якості застави при отриманні кредиту.
 • При продажу, купівлі, переуступку прав на НМА.
 • При оптимізації оподаткування.

Оцінка нематеріальних активів в компанії «Нові Горизонти»: особливості та переваги для клієнтів

 • У нас працюють незалежні оцінювачі, які неупереджені і об'єктивні у своїй роботі. Вони володіють специфічною інформацією і несуть відповідальність за результати виконаної оцінки.
 • Діяльність наших оцінювачів регулюється законодавчо, всі етапи роботи проводяться без порушення чинних законів, зокрема, Федерального закону № 135 «Про оціночної діяльності в Російській Федерації» і Федеральних стандартів оцінки.
 • Гарантія належного виконання оцінювачем покладених на нього зобов'язання - це договір, який укладається між клієнтом і компанією «Нові Горизонти».
 • Підсумок роботи оцінювача - це звіт про проведення незалежної оцінки, що містить всю необхідну інформацію про дату, методах, завдання, цілі та результати проведення оцінки нематеріальних активів. Вартість НМА, наведена в звіті, визнається достовірної і може використовуватися при здійсненні різних угод і інших цілей.
 • Після проведення оцінки наші фахівці дають консультацію про нюанси і можливості використання отриманої інформації в подальшому для отримання економічних вигод і зміцнення позиції на ринку.
 • Наші оцінювачі застосовують різні підходи (в комплексі або окремо в залежності від поставленого завдання): витратний, ринковий, дохідний. Підприємство-замовник може бути впевнений в правильності розрахунків, так як остаточна вартість нематеріальних активів фіксується тільки після отримання узгоджених результатів по використанні всіх підходів.

Чому за послугою оцінки нематеріальних активів варто звернутися саме до нас

 • Гарантія. Кілька варіантів співпраці для Вашої зручності. Ви платите тільки за результат! відповідальність кожного нашого оцінювача застрахована за договором страхування.
 • Оперативність. Зателефонувавши в нашу компанію, Ви безпосередньо виходьте на зв'язок з фахівцем. Вам не потрібно по кілька разів пояснювати Вашу проблему і нескінченно довго слухати мелодії на телефоні. На будь-якому етапі взаємодії з компанією - від першого дзвінка фахівцям до проведення оцінки - Замовник може розраховувати на швидке і ефективне вирішення своїх питань.
 • Зручність. Саме Ви вибираєте день і час огляду об'єкту оцінки. Вам не потрібно переносити будь-які справи. Ми приїдемо, коли Вам буде зручно.
 • Якість. У нашій компанії кожне висновок - звіт про оцінку - перед друком проходить двох-етапну перевірку на відповідність стандартам експертної діяльності - перевіряється провідним експертом і керівником організації.
 • Репутація. Навіщо вірити на слово? подивіться відгуки наших Клієнтів. Може бути, серед них є Ваш партнер ?
 • Професіоналізм. У нас працюють дипломовані фахівці, які складаються в саморегулівної організації, мають ліцензію .

Звернення за незалежною оцінкою нематеріальних активів в «Нові Горизонти» - це гарантія Ваших вигідних угод!

З'явився додатковий питання?
Дізнайтеся все про послугу оцінки,
зателефонувавши нам за телефонами:

або напишіть нам по електронній пошті
або залиште повідомлення через спеціальну форму зв'язку:

Відгуки

Подивитися усі відгуки

документація

Що таке нематеріальний актив і як його оцінити його вартість?
Коли необхідна оцінка нематеріальних активів підприємства?
Навіщо вірити на слово?
З'явився додатковий питання?