Строительство »

Морський порт Актау позбавили міжнародного статусу

Порт Актау, фото з офіційного сайту порту

Актаускій морський торговельний порт (каспійський порт в однойменному казахстанському місті) втратив статус міжнародного. Про це йдеться в постанові уряду республіки, опублікованому на сайті інформаційно-правової системи нормативних правових актів «Адiлет».

«Уряд РК постановляє: перейменувати АТ" Національна компанія "Актаускій міжнародний морський торговельний порт" в АТ "Національна компанія" Актаускій морський торговельний порт ", - зазначено в документі. - Визнати таким, що втратив чинність, постанову Уряду РК від 31 липня 2003 року № 768 "Про надання Актаускій морському торговельному порту статусу морського порту міжнародного значення" ».

В пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що позбавлення порту міжнародного статусу дозволить зняти обмеження на його приватизацію.

Минулого літа міністерство фінансів республіки повідомило, що з початку року в Казахстані приватизовані 35 державних об'єктів на загальну суму понад 30,6 млрд тенге ($ 81,5 млн). Днями на сайті «Відкриті НПА» був опублікований список організацій, які хочуть виставити на торги. Всього в переліку 81 пункт, в тому числі кілька університетів і аеропортів.

Морський порт Актау раніше був включений в маршрут транзиту американського спеціального вантажу в Афганістан. Відповідні переговори між Вашингтоном і Астаною тривали понад п'ять років. Ряд російських експертів розкритикував це рішення, заявивши, що Пентагон і його союзники таким чином отримають базу на Каспії, проте казахстанська сторона категорично відкинула всі подібні заяви.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»