Строительство »

Депутат стурбований наслідками стихійної здачі квартир подобово в столиці і регіонах

Айкин буди запропонував здаються подобово квартири прирівняти до готелів

До прем'єр-міністру Республіки Казахстан Ахметову С.Н. звернулися з депутатським запитом, повідомляє прес-служба Мажилісу Парламенту РК.

«Шановний Серік Нигметовіч!

Приводом справжнього депутатського запиту послужили звернення громадян Приводом справжнього депутатського запиту послужили звернення громадян. На зустрічах з городянами вони виявляють невдоволення до сусідства з ними квартир, що здаються подобово. Сьогодні в Казахстані існує налагоджений бізнес здачі квартир. У столиці, будь-якому місті, обласному чи районному центрі Казахстану існують стихійні місця, спеціальні квартирні бюро, де можна підібрати в оренду подобово квартиру по своєму смаку і гаманцю. Деякі спритні орендодавці примудряються здавати квартири по годинах », - зазначив А.Конуров.

«За даними МВС крім послуг здачі квартир подобово і по годинах, так звані маклери займаються і звідництвом. На цих квартирах в суботні, святкові дні проводяться заходи розважального характеру, що порушує спокій сусідів. Найчастіше протистояння між жителями і квартирантами на добу переростають в конфлікти із застосуванням насильства. Більшість з орендодавців в гонитві за прибутком готові поступитися будь-якими нормами моралі і етики - взяв гроші з клієнта, а що він там робить: організував кубло, фасує наркотики або завіз зброю, його не стосується. За даними податкових органів, ця сфера бізнесу, в силу своєї специфіки, більшою мірою перебуває в тіні, що ускладнює облік і збір податків », - йдеться в повідомленні.

«Виконуючи наказ виборців, фракція« Народні комуністи »пропонує до здаються подобово і по годинах квартирах розробити вимоги, аналогічні, що застосовуються до готелів. Орендодавець повинен забезпечити: обов'язкову реєстрацію в податкових органах, належний облік, стандарти облуговування, санітарно-епідеміологічну, пожежну і особисту безпеку постояльців. Так само вважаємо за необхідне, ввести обов'язкову цивільно-правову відповідальність у разі заподіяння шкоди з вини постояльців третім особам і визначити ліміт по кількості проживаючих у квартирі, згідно з санітарними нормами.

Відповідно до чинного законодавства просимо Вас про результати розгляду даного депутатського запиту відписати », - уклав депутат.

З повагою, члени фракції «Народні комуністи»

А.Конуров, Ж.Ахметбеков, Г.Баймаханова, Т.Кенжін, В.Косарев, Т.Омурзаков, Б.Сорокін


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!