Строительство »

ВТБ викупить свої акції, залишивши їх власників без дивідендів

Банк ВТБ24 заявив про готовність мережі своїх відділень до зворотного викупу акцій ВТБ у міноритарних акціонерів. Всього на викуп будуть витрачено понад 13 млрд рублів з капіталу ВТБ Банк ВТБ24 заявив про готовність мережі своїх відділень до зворотного викупу акцій ВТБ у міноритарних акціонерів

Фото: РИА Новости

Акції, розміщені в ході «народного IPO» ВТБ купляються у всіх акціонерів - юридичних і фізичних осіб, резидентів і нерезидентів, які володіли паперами на момент їх розміщення 24 травня 2007 року, а також за станом на 1 лютого 2012 року. Про це заявив глава ВТБ24 Михайло Задорнов. Акції будуть викуплені за ціною розміщення - 13,6 копійки за папір.

У п'ятницю, 2 березня, в «Российской газете» було опубліковано спеціальну пропозицію (оферта) компанії «ВТБ Пенсійний адміністратор» про придбання акцій ВТБ у акціонерів, які купили папери в ході «народного IPO».

Один акціонер має право пред'явити до викупу 3 млн 676 тисяч 471 акцію, тобто на суму не більше 500 тисяч рублів. Термін прийому заявок - з 12 березня по 13 квітня цього року. В викуп можуть брати участь і спадкоємці осіб, які купили акції при первинному розміщенні. Окремо відзначено, що якщо право на акції оскаржується в судах, вони викуплені не будуть.

Розрахунки з акціонерами-учасниками первинного розміщення будуть завершені до 30 квітня 2012 року, з спадкоємцями акціонерів - до 29 червня.

В IPO ВТБ взяли участь 121 тисячу фізичних осіб і організацій, з них в реєстрі акціонерів на 1 лютого значилося 114 тисяч акціонерів, в тому числі 200 юридичних осіб. Однак, як вважає Задорнов, за грошима навряд чи прийдуть ті, у кого залишилося паперів не більше ніж на 1 тисячу рублів. Таким чином, в викуп братимуть участь приблизно 95 тисяч чоловік. За оцінками глави ВТБ24, максимальна сума, яка буде витрачена на викуп - трохи більше 13 млрд рублів. Ця сума буде взята з капіталу ВТБ. При цьому Задорнов підкреслив, що зменшення капіталу Групи ВТБ складе десяті частки відсотка.

ВТБ24 заманює акціонерів в свою мережу

Програма викупу не передбачає розрахунків з акціонерами готівкою. Гроші за акції ВТБ будуть зараховуватися їм на рахунки в ВТБ24. Для того, щоб утримати ці кошти в банку, як і самих клієнтів, ВТБ24 навіть готовий запропонувати їм підвищені ставки по депозитах. Таке правило буде діяти для всіх акціонерів: і тих, що вже мають рахунки в банку, і тих, кому їх спеціально відкриють під програму викупу.

Близько 5-7% акціонерів ВТБ, за оцінкою Задорнова, володіють пакетами акцій на суму, що перевищує граничні для викупу 500 тисяч рублів. Ці акціонери так і залишаться власниками «зайвих» паперів.

Нагадаємо, раніше глава ВТБ Андрій Костін заявляв , Що на викуп акцій у міноритарних акціонерів може знадобитися 15-18 млрд рублів. Незважаючи на те, що тепер встановлено ряд критеріїв щодо викупу акцій, цілком ймовірно, що встановлена ​​максимальна сума в 13 млрд рублів може виявитися недостатньою, відзначає аналітик ІФК «Солід» Олена Юшкова. На її думку, термін викупу паперів і розрахунку за них групою ВТБ визначено цілком реальний: «Швидше за все, ВТБ буде намагатися завершити процес викупу якомога швидше, так як безпосередньо в цьому зацікавлений».

Задорнов не очікує різкого зростання навантаження на офіси ВТБ24 в період зворотного викупу. За його словами, 35 тисяч власників акцій проживають в Москві і Московській області, 12 тисяч - у Санкт-Петербурзі, 2 тисячі - в Єкатеринбурзі. Всього в проекті викупу буде задіяно 613 офісів ВТБ24 по всій країні.

Які вирішили повернути банку акції залишаться без дивідендів за 2011 рік

Акціонери ВТБ, які представлять свої папери до викупу, не отримають дивіденди за 2011 рік. Про це повідомляється в роз'ясненні банку, опублікованому на його сайті. «Ми вважаємо, що виплата дивідендів учасникам зворотного викупу проводитися не буде, оскільки термін дії оферти і продажу акцій закінчиться до планованої дати закриття реєстрів для участі у річних загальних зборах акціонерів», - йдеться в матеріалах банку. Тобто на момент зборів акціонерів особи, котрі продали акції, вже не будуть співвласниками банку, тому і не має права претендувати на дивіденди.

Ніяких винятків по строк не буде

Михайло Задорнов зазначив, що ніяких винятків щодо термінів в питанні викупу акцій не буде, 14 квітня програмне забезпечення, яке встановлюється зараз в офісах ВТБ24, просто перестане функціонувати. Ті акціонери, хто з якихось причин не можуть скористатися пропозицією ВТБ в означений термін, можуть делегувати замість себе представників, оформивши на них нотаріально завірене доручення.

Для акціонерів-клієнтів ВТБ24, тобто для тих, чиї акції перебувають на рахунках в депозитарії ВТБ, а таких більшість, брокерська та депозитарна комісія стягуватися не буде, підкреслив Задорнов. Ті ж, чиї акції перебувають в сторонньому депозитарії, заплатять комісію за переказ паперів в ВТБ. Їм також необхідно представити в відділенні ВТБ24, крім паспорта, виписку з рахунку ДЕПО з цього депозитарію.

Якщо акціонер не здійснював угод з акціями з моменту їх розміщення, то податок з продажу утримуватися не буде. Глава ВТБ24 особливо підкреслив, що юристи групи консультувалися з ФНС і ніяких податковий претензій до цій схемі немає.

Якщо ж акції були куплені після IPO за ціною нижче розміщення, то ВТБ24 виступить податковим агентом і утримає податок з прибутку між ціною покупки акції і ціною викупу.

Майбутнє акцій ВТБ

Акції будуть купуватися на баланс компанії «ВТБ Пенсійний адміністратор» і після консолідації пакета вони будуть продані на ринку - але тільки після досягнення такої ціни, яку керівництво групи ВТБ вважатиме прийнятною для реалізації, повідомив Михайло Задорнов. Він зазначив, що поки немає чіткого плану, як будуть реалізовані паперу - частинами або всім лотом, і яка ціна буде влаштовувати керівництво групи.

Приватизація 10-процентного пакета ВТБ, намічена державою в рамках продажу держвласності, швидше за все, відбудеться, але це станеться тоді, коли вартість акцій зросте. Найімовірніше, це відбудеться не в цьому році, вважає Олена Юшкова. Причому акції, які будуть викуплені у акціонерів за ціною 13,6 копійки за папір, банк надалі зможе продати як в ході приватизації, так і окремо від цієї операції.

Офіційне оголошення схеми зворотного викупу ніяк не позначилося на ціні акцій ВТБ на біржах. За підсумками торгів на ММВБ-РТС 2 березня їх ціна склала 7,287 копійки, не змінившись по відношенню до закриття напередодні.

ВТБ24 відлучив від послуг посольство Ірану в Москві

У зв'язку із завершенням зарплатного проекту з посольством Ірану банк ВТБ24 закриває рахунки іранських дипломатів, повідомив глава ВТБ24 Михайло Задорнов. За його словами, зарплатний проект з посольством Ірану був для банку невигідним. «Фактично, ми попередили посольство, що йому треба шукати інший банк для перерахування зарплати, а співробітників місії - що їм треба приїхати в банк і закрити свої рахунки, зрозуміло, після зняття з них грошей. Ні про яку блокування грошей на картрахунках мови не йде », - зазначив Задорнов. Глава банку підкреслив, що сьогодні на обслуговуванні перебуває 35 тисяч зарплатних проектів, які приносять банку прибуток, в тому числі і проекти з дипмісіями. Біля посольства Ірану на обслуговуванні в ВТБ24 знаходилося 30 карток, причому половина з них була непрацюючими. «У більшості випадків ми співпрацюємо з посольствами навіть по прийому коштів на оплату віз через відділення банку і через наші онлайн-сервіси», - заявив Задорнов.

Раніше посол Ірану в Москві Сайед Махмуд Реза Саджаді стверджував в своєму блозі, що ВТБ24 пригрозив закрити всі рахунки співробітників посольства Ірану в Москві, а також заблокував кредитну карту самого глави дипмісії. Посол стверджував, що 1 березня в 15:00 мск він дізнався про можливу конфіскацію коштів з рахунків всіх дипломатів, якщо ті не знімуть гроші до 18:00 того ж дня. «Така поведінка з боку банку є грубим, непрофесійним і характерним тільки для країн третього світу. Навіть британські та французькі банки були не готові вести себе з дипломатичним персоналом наших посольств таким чином », - скаржиться посол. Йому довелося скасувати зустріч і особисто з'явитися в банк, де, за його словами, з'ясувалося, що карта заблокована.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?