Строительство »

ВТБ - банк на сьогоднішній день, структура групи компаній ВТБ. Ціна акцій банку ВТБ

  1. Організаційна структура банку ВТБ
  2. Історія банку ВТБ
  3. дивіденди ВТБ
  4. Структура акціонерного капіталу ВТБ
  5. висновок
  6. Матеріали по темі:

Організаційна структура

Історія банку ВТБ

Структура акціонерного капіталу

Матеріали по темі

Акції банку ВТБ одні з найбільш ліквідних на Московській біржі. Ставлення інвесторів до них неоднозначно, так як вони показували як періоди зростання, так і тривалі періоди зниження котирувань. На щастя, торгівля на біржі дозволяє заробляти як на збільшенні, так і на падінні ціни акцій.

Щоб розуміти, коли краще купувати і продавати акції ВТБ, необхідні не тільки технічні дослідження графіків, а й знання компанії.

Організаційна структура банку ВТБ

ВТБ -наследіе державного банку зовнішньої торгівлі, створеного в 1990 році для забезпечення зовнішньоекономічних операцій країни. У наші дні він входить до Групи ВТБ, яка включає в себе більше 20 фінансових організацій, що ведуть свою діяльність по практично усіх напрямках ринку фінансів.

Група ВТБ оперує не тільки в Росії, але і в країнах СНД (Вірменії, Білорусії, Казахстані та Азербайджані) і Європи (Австрії, Німеччини та Франції). Мережа філій і дочірніх банків можна також зустріти в Великобританії, на Кіпрі, в Індії, Анголі, Китаї, Сінгапурі та Дубаї.

Мережа філій і дочірніх банків можна також зустріти в Великобританії, на Кіпрі, в Індії, Анголі, Китаї, Сінгапурі та Дубаї

Мал. 1. Структура Групи ВТБ

До Групи ВТБ входять банк ВТБ, «Пошта Банк» (створений на базі «Літо Банку» Групою ВТБ і «Поштою Росії» для обслуговування приватних осіб), «ВТБ Капітал» (є одним з найбільших російських організаторів випусків цінних паперів), «ВТБ лізинг »(надає послуги лізингу для юридичних осіб),« ВТБ Страхування »(спеціалізується на послугах зі страхування і входить в топ-10 страхових компаній Росії з рейтингом« А ++ »від агентства« Експерт РА »), НПФ« ВТБ Пенсійний фонд »(недержавний пенсійний фонд, що входить в топ-10 НПФ Росії).

Основна структура Групи ВТБ - банк ВТБ, 60,93% звичайних акцій якого належать Росимуществу і Міністерству фінансів. Але це всього лише 45% від загального акціонерного капіталу, так як ВТБ є емітентом ще й привілейованих акцій, які не торгуються на Московській біржі і належать Агентству зі страхування вкладів.

Ключові показники банку ВТБ за 2016 рік: активи - 12,5 трлн руб., Кошти клієнтів - 7,3 трлн руб., Власні кошти банку - 1,4 трлн руб., Чистий прибуток - 51,6 млрд руб., Чисті операційні доходи до створення резерву під забезпечення - 510 млрд руб., коефіцієнт достатності капіталу першого рівня - 12,9%, коефіцієнт загальної достатності капіталу - 14,6%, статутний капітал - 659 млн рублів.

ВТБ є емітентом 12 960 541 337 338 звичайних акцій (входять в список першого рівня Московської біржі, також торгуються облігації ВТБ і відповідні ф'ючерсні і опціонні контракти ) Номінальною вартістю 0,01 руб., 21 403 797 025 000 привілейованих акцій першого типу номінальною вартістю 0,01 руб. і 3 073 905 000 000 привілейованих акцій другого типу номінальною вартістю 0,1 руб. Глобальні депозитарні розписки банку ВТБ торгуються на Лондонській біржі під тікером VTBR LI.

Глобальні депозитарні розписки банку ВТБ торгуються на Лондонській біржі під тікером VTBR LI

Мал. 2. Графік акцій ВТБ

Історія банку ВТБ

У 1990 році Державним банком РРФСР і Міністерством фінансів був створений Внешторгбанк, ключовою функцією якого було обслуговування зовнішньоекономічних операцій Росії, а також розширення інтеграції країни в світову спільноту.

У 2002 році Уряд РФ викупило у Центрального Банку його частку акцій, яка становила 99,9%. У тому ж році змінився менеджмент банку, компанію очолив Андрій Костін, нинішній президент і голова правління.

У 2004 році ВТБ придбав «Гута-Банк», на базі якого створив ВТБ 24; а в 2005 році - Промислово-будівельний банк.

У 2007 році ВТБ провів IPO на Лондонській біржі, продавши 22,5% акцій і виручивши за пакет 8 млрд доларів США. В даному IPO брали участь більше 120 тисяч фізичних осіб, які купили папери за ціною 13,6 коп., Однак подальша динаміка акцій не змогла порадувати власників і в 2012 році за ініціативою В. Путіна був організований викуп акцій у населення за ціною первинного розміщення на загальну суму 500 тисяч руб. на людину.

У 2008 році ВТБ першим відкрив свої філії в Китаї і Індії. У 2010 році купив «Транскредитбанка», а в 2011 - «Банк Москви». Також ВТБ створив «Літо Банк» в 2016 році перетворений спільно з «Поштою Росії» в «Пошта Банк».

У 2010 році ВТБ брав участь в програмі приватизації: було проведено SPO для продажу 10% акцій банку, що належать державі, реалізували 1047 трлн акцій за 97 млрд руб. На наступному SPO в 2013 році банк продав ще 10% акцій за 102,5 млрд руб. В результаті обох SPO частка держави знизилася з 85,5% до 60,93%.

На даний момент участь ВТБ в кредитуванні юридичних осіб становить 16%, а в депозитах юросіб - 23%. Також на банк припадає 20% від кредитного портфеля населення і 11% від його депозитів.

дивіденди ВТБ

За звичайних акціях ВТБ щорічно виплачуються дивіденди, причому за період діяльності банку з 2013 по 2016 рр загальна сума грошових коштів, спрямованих на дивідендні виплати, перевищувала 15 млрд руб., Тобто більше 20% чистого прибутку і 77% прибутку, отриманого за результатами 2014 року.

Мал. 3. Дивіденди по звичайних акціях ВТБ

Структура акціонерного капіталу ВТБ

Найбільшими акціонерами ВТБ з урахуванням привілейованих акцій є:

• Російська Федерація в особі Федерального агентства з управління державним майном - 12,3%,
• Міністерство фінансів Російської Федерації - 32,8%,
• Агентство зі страхування вкладів - 47,2%,
• інші акціонери - 7,7%.

Що стосується звичайних акцій, то 60,93% знаходяться у власності Росмайна і Міністерства фінансів, а решта 39,07% у вільному обігу.

висновок

Акції банку ВТБ представляють інтерес як для довгострокових інвестицій, що дозволяють заробити на зростанні акцій, так і для спекулятивних операцій, що дозволяють заробити на зниженні їх курсової вартості. Причому ліквідність акцій вельми висока, а наявність похідних інструментів термінового ринку дозволяє ефективно хеджувати ризики по даних паперах.

Матеріали по темі:

Безкоштовний вебінар « Оцінка вартості компаній, або за що ви платите, купуючи акції »

Докладний відеокурс « Фундаментальний аналіз для початківців »

16.05.2018