Строительство »

Ціна акцій Ощадбанку за останні роки і її зміни

  1. Розширення і надійність Сбербанк Росії - є одним з лідерів російського фондового ринку як за обсягами...
  2. Назад, за прогнозом

Розширення і надійність

Сбербанк Росії - є одним з лідерів російського фондового ринку як за обсягами капіталізації, так і за загальним інвесторським інтересу. Варто відзначити, що банк веде досить лояльну дивідендну політику, згідно з якою, акціонери розподіляють між собою не менше 50 відсотків від усієї заробленої компанією прибутку.

Така політика робить Ощад досить привабливим методом інвестування коштів для приватного інвестора, так як дозволяє зберігати спокій щодо надійності інвестиції. Контрольний пакет акцій ПАТ Сбербанк, як відомо, належить державі, а значить воно зацікавлене в підтримці рентабельності даного підприємства.

Таким чином, заручившись урядовою підтримкою, Sberbank активно розширюється, витрачаючи на це мінімум власних коштів, генеруючи прибуток, збільшення капіталізації і, як наслідок, обсяги дивідендних виплат для своїх власників.

різні ролі

Примітно участь даного ПАТ в фондових торгах ще й тим, що Ощад здатний самостійно виконувати брокерські функції. Тобто, крім класичних банківських послуг, організація пропонує своїм клієнтам ще й посередництво з купівлі / продажу цінних паперів на Московської біржі (ММВБ), а також зарубіжних торгових платформах, в Лондоні, Нью-Йорку, Франкфурті.

Таким чином, приватному фізичній особі стає доступний весь ринок, в тому числі купівля і найбільших російських підприємств - Газпрому, Роснафти, Лукойлу і інших. Працює Ощад ще і як посередник для виходу інших компаній на біржу.

Але чим примітні акції самого фінансового інституту? Чи здатні вони на інтенсивне зростання, або ж прибутковість по ним буде визначатися виключно своєчасними дивідендними виплатами?

Назад, за прогнозом

Для того, щоб відповісти на ці питання, логічним буде підняти історію котирувань і оглянути графік руху за попередні роки. Звичайно, чим глибше зануритися, тим більше можна розраховувати на точність прогнозу. Але з огляду на нестабільну російську економічну ситуацію в період 2014 - 2015 років, за час дослідження ми візьмемо 2016 - 2017 роки.

Відзначимо, що структура акціонерного капіталу даного ПАТ має на увазі наявність не тільки звичайних (простих) акцій, а й привілейованих . Для приватного інвестора дане питання, по суті, полягає в кількості одержуваного дивідендного доходу, а також ціни покупки конкретного паперу.

Отже, сьогодні, в середині грудня 2017 року, купити акції Ощадбанку можна за ринковою вартістю в 225 рублів (звичайні) і в 190 за привілейовані. Подібна ціна тримається практично всю кінцівку року. Підйом почався з 1 листопада і тривав до 8 - 10 числі, після чого курс знайшов якусь стабільність.

В цілому, рік, що минає можна назвати досить вдалим для Ощад, адже в січні його акції торгувалися по 170 рублів (125 за привілеї). Подібна тенденція трималася до літа. У липні стався перший підйом, після чого скоректувався і продовжив сходження в кінці осені.

резюме

Тенденція на зростання у Ощадбанку яскраво виражена. Ситуація, аналогічна описаної вище спостерігалася і в кінці попереднього року. Закінчилася вона, також зростанням. Відповідно такий погляд на динаміку дозволяє прогнозувати збереження тенденції на 2018 рік, як мінімум, на перший його квартал.

Звичайно, оцінювати майбутнє за результатами минулого вкрай слизьке заняття. Але як показує практика, подібна оцінка ситуації в довгостроковій перспективі робить позитивний вплив на наші інвестиції.

Також відзначимо, що стартував даний забіг з позиції «низької бази», тобто, просевшей ціни на акції в результаті девальвації рубля 2014 року. Завдяки цьому інвестори, що вклалися в той період, зуміли витягти відмінні відсотка зі своїх вкладів.

Але чим примітні акції самого фінансового інституту?
Чи здатні вони на інтенсивне зростання, або ж прибутковість по ним буде визначатися виключно своєчасними дивідендними виплатами?