Строительство »

Що потрібно знати про роботу агентств нерухомості

  1. Заощадити час або гроші?
  2. Обов'язки агентства нерухомості по відношенню до покупця
  3. Обов'язки агентства нерухомості по відношенню до продавця
  4. Як вибрати хорошого агента з нерухомості

Вирішивши купити або продати квартиру, багато хто стикається з дилемою - займатися цим самостійно або звернутися в агентство нерухомості. У обох варіантів є свої переваги і недоліки.

Заощадити час або гроші?

Вибираючи перший варіант, люди керуються простим і розумним мотивом - заощадити гроші Вибираючи перший варіант, люди керуються простим і розумним мотивом - заощадити гроші. Адже послуги ріелторів недешеві, складають в середньому, 3-5% від вартості нерухомості.

але самостійна покупка або продаж квартири може виявитися не такою вже простою процедурою, до того ж, що віднімає багато часу. Тому багато хто віддає перевагу другому варіанту - вирішують скористатися послугами агентства нерухомості.

При цьому, нерідко люди, які звернулися в агентство, не знають, у чому власне полягають обов'язки ріелторської контори, і самі частково виконують роботу агентства нерухомості. Давайте розберемося, які послуги повинні отримувати клієнти агентств за свої гроші і в чому полягає принцип роботи агентства нерухомості.

Обов'язки агентства нерухомості по відношенню до покупця

Покупець, звертаючись до агента, має право розраховувати на пошук і підбір оптимальних варіантів житла за висунутими вимогами, а також юридичну перевірку нерухомості Покупець, звертаючись до агента, має право розраховувати на пошук і підбір оптимальних варіантів житла за висунутими вимогами, а також юридичну перевірку нерухомості.

Якщо ви шукаєте житло самостійно, вам доведеться переглянути величезну кількість оголошень. Не всі продавці дають чіткий опис нерухомості, тому підготуйтеся до того, що ви будете змушені зробити десятки уточнюючих дзвінків. Ріелтор буде робити цю роботу за вас і надасть вам тільки ті варіанти, які максимально задовольняють вашим вимогам. Вам залишиться лише подивитися їх «вживу». Крім того, досвідчений агент з нерухомості може дати багато корисних порад щодо вибору житла, починаючи від благополучности району і закінчуючи особливостями конкретного об'єкта.

Навіщо потрібна юридична перевірка квартири, напевно, знає кожен. Люди вже досить добре знають про квартирні афери, коли після покупки квартири раптово з'являються власники, ущемлені в правах. Наприклад, незаконно виписані особи і т.д.

В обов'язки агента з нерухомості входить з'ясування історії квартири, чистоти попередніх угод, а так само перевірка можливості здійснення угоди (відсутність арешту на квартиру, дієздатність продавця і т.д.).

Обов'язки агентства нерухомості по відношенню до продавця

Продавцю, яка звернулася в агентство, повинні допомогти адекватно оцінити квартиру, знайти покупців і підготувати всі документи для продажу.

Звичайно, оцінити квартиру можна і самостійно , Проаналізувавши оголошення про продаж подібних квартир. Але є і ймовірність помилки в оцінюванні. В такому випадку, або квартира буде продаватися довго (якщо ціна завищена), або ви втратите гроші (якщо ціна занижена). Тому досвід агента в цьому випадку буде не зайвим.

Важлива функція агентства нерухомості - реклама вашої квартири. Адже у будь-якої квартири або будинку є слабкі і сильні сторони, які грамотний агент виявить і використовує для переконання потенційних покупців. Важливо і те, що фахівець добре розпізнає реальних покупців, і навряд чи приведе до вас в будинок просто цікавих громадян.

Найбільший плюс у співпраці з агентством - допомога з оформленням документів для продажу квартири. Той, хто не стикався з цим, не уявляє, скільки потрібно обійти інстанцій, скільки черг вистояти і скільки часу і нервів витрачається на ці процедури. Ріелторам простіше - все це робилося ними вже багато разів, є налагоджений алгоритм отримання довідок, зв'язку. Правда, щоб агент займався підготовкою документів, буде потрібно оформити на нього довіреність.

Як вибрати хорошого агента з нерухомості

Звичайно, в ідеально варіанті, агент повинен довести справу до логічного фіналу - угоди в нотаріуса Звичайно, в ідеально варіанті, агент повинен довести справу до логічного фіналу - угоди в нотаріуса. Зверніть увагу, що заплатити агенту гонорар можна лише після завершення угоди купівлі-продажу. Ні в якому разі не робіть авансів. Якщо агент просить аванс за консультацію - це привід насторожитися і підшукати собі іншого фахівця.

На жаль, шахраї можуть ховатися не тільки під виглядом продавців, а й під виглядом агентів. Тому ретельно вибирайте агентство нерухомості , По можливості скористайтеся рекомендацією знайомих. Якщо користуєтеся послугами «незнайомого» ріелтора, переконайтеся, що він дійсно працює в тому агентстві, в якому говорить. Всі операції з передачі грошей продавцю робіть тільки в нотаріальній конторі.

Заощадити час або гроші?
Заощадити час або гроші?