Строительство »

Як відкрити агентство нерухомості

 1. Перші кроки для відкриття свого агентства нерухомості
 2. Вибір офісу для агентства нерухомості
 3. практичні кроки
 4. Кадри вирішують все
 5. Організація рекламної кампанії ріелторської фірми

Чим більше компаній надають населенню і організаціям одну і ту ж послугу, тим складніше новому учаснику ринку знайти свою нішу. Це відноситься і до ринку нерухомості. Можливість швидко заробити великі гроші привертає дуже багатьох. Постійно з'являються нові агентства нерухомості, і переважна більшість з них дуже швидко закінчує діяльність, так і не зумівши знайти «свого» місця.

Перші кроки для відкриття свого агентства нерухомості

Багато хто наївно думає, що для початку діяльності досить зареєструватися як ІП або ТОВ, зняти офіс, дати рекламу Багато хто наївно думає, що для початку діяльності досить зареєструватися як ІП або ТОВ, зняти офіс, дати рекламу ... і клієнти потечуть рікою.

Діяти за цією схемою може тільки людина, що має велику актуальну базу клієнтів, досвідчених співробітників і бездоганну ділову репутацію.

В іншому випадку підійти до вирішення питання потрібно зовсім з іншого боку і продумати всі нюанси майбутньої роботи.

Спочатку потрібно визначитися, з яким сегментом ринку ви будете працювати:

 • займатися елітною нерухомістю,
 • житлом економ класу,
 • комерційною нерухомістю
 • або заміської.

Це залежить від вашого особистого досвіду і готовність зібрати команду професіоналів того чи іншого напрямку в нерухомості.

Вас не повинно лякати кількість конкурентів. Грамотний підприємець бореться не проти конкурентів, а за клієнта. На це і робіть ставку.

Чітко визначте коло потенційних клієнтів, на яких розрахована ваша послуга. Це можуть бути громадяни з низьким і середнім достатком, які бажають змінити район, збільшити площу квартири або продати успадковане житло.

А можуть бути люди з великими грошима, які вже вирішили свої житлові проблеми. Житлова та комерційна нерухомість цікава їм як надійний спосіб інвестування вільних коштів.

З урахуванням сегмента ринку і рівня доходу майбутніх клієнтів заздалегідь продумайте оптимальні майданчики для розміщення реклами.

Вибір офісу для агентства нерухомості

Тепер можна подумати і про офіс. Критерії його вибору дуже різняться. Якщо ваші майбутні клієнти - ділові люди, є сенс зняти або купити офіс в діловому центрі міста. Як правило, ця категорія громадян добре знає всі ці місця, і візит в такий офіс не відніме у них багато часу.

Збираючись працювати з нерухомістю економ класу, найкраще зняти офіс в спальному районі, щоб завжди бути в полі зору потенційних клієнтів. При цьому офіс повинен бути в «прохідному» місці, до якого можна легко дійти або зручно доїхати на громадському транспорті.

Складіть бізнес-план Складіть бізнес-план. Не потрібно замовляти або купувати готовий, складіть бізнес-план самостійно, якщо сумніваєтеся, прочитайте статтю « Як правильно складати бізнес план ». Прорахуйте всі витрати і можливі доходи.

Знайдіть кошти на розвиток бізнесу на перші 3-6 місяців. Якщо ресурсів не вистачає, вам може знадобитися кредит, докладніше читайте тут . Надалі ці кошти будете черпати з прибутку.

Якщо по всім вищевказаним пунктам у вас є чіткі уявлення, якщо ви віддаєте собі звіт в тому, що спочатку доведеться вкладати гроші, і лише потім піде прибуток, від розрахунків можна переходити до дій.

практичні кроки

Для початку зареєструйтеся Для початку зареєструйтеся. Ви можете працювати або як індивідуальний підприємець, або як юридична особа. Найчастіше, це - товариство з обмеженою відповідальністю. Різниця між цими організаційно-правовими формами діяльності дуже істотна.

ТОВ відповідає за своїми боргами і зобов'язаннями сумою в межах свого статутного капіталу, тобто тими грошима, які в якості статутного капіталу при відкритті підприємець поклав на рахунок компанії. ІП відповідає за тим же боргах і зобов'язаннях усім своїм особистим майном.

Як тільки отримані документи про реєстрацію, можна зняти офіс. Розмір офісу залежить від розмаху вашої діяльності і передбачуваної кількості співробітників. Але навіть у найменшому офісі повинен бути кабінет керівника, переговорна, кабінет для персоналу.

У кабінеті керівника зберігається вся документація по співробітниках, об'єктам нерухомості і операцій. У кабінеті персоналу для кожного співробітника доцільно облаштувати робоче місце - зручний стіл з кріслом, комп'ютер, телефон.

Далеко не кожен відвідувач буде задоволений необхідністю розмовляти з агентом на очах у інших співробітників офісу. Тому необхідна переговорна кімната, де можна створити більш невимушену і розташовує до відвертої розмови атмосферу.

Кадри вирішують все

Якими якостями повинен володіти ідеальний співробітник ріелторського агентства Якими якостями повинен володіти ідеальний співробітник ріелторського агентства? Безумовно, це відмінні професійні якості, високі моральні принципи, терпіння, делікатність. Тільки в цьому випадку керівник може бути впевнений в тому, що його співробітники зможуть надати клієнту якісну послугу і залишити саме сприятливе враження про себе і компанії.

Моральна складова не менш важлива, вона дає впевненість в тому, що співробітник не відведе клієнта «наліво», а весь прибуток принесе агентству.

Якщо ви впевнені в професіоналізмі агентів, але не впевнені в їх лояльності до компанії, на перших порах можна організувати роботу по схемі «Експерт - агент». У цьому випадку роботу на рекламному телефоні і прийом клієнтів в офісі здійснюють тільки досвідчені і заслуговують на довіру експерти.

Вони укладають договори і, що називається, ведуть клієнта. За кожним експертом закріплюється кілька агентів, між якими експерт розподіляє роботу по виконанню договорів. В обов'язки агента входить показ квартир, підбір потрібних варіантів, збір необхідних документів, рутинна робота з клієнтом.

Все найвідповідальніші етапи угоди регулює виключно експерт. Він же несе і відповідальність за результати роботи. Тому, як правило, експерти при такій системі роботи отримують солідні відсотки. У той час як агентів на першому етапі цілком можна обмежити невеличкий фіксованою заробітною платою.

Таким підходом до справи роботодавець стимулює експерта до скоєння максимальної кількості угод, а агента - до професійного росту.

Здійснюючи набір співробітників, керівник повинен подумати про юридичної грамотності своїх співробітників. В ідеалі - це юрист, який спеціалізується на питаннях нерухомості. Хоча на практиці агентства обмежуються прийомом співробітників, відмінно знають житлове право і кодекси РФ, які регулюють всі питання, пов'язані з нерухомістю.

Дуже важливим співробітником для будь-якого агентства нерухомості є секретар. Це повинен бути відповідальний, грамотний чоловік з бездоганним знанням комп'ютера і основ ведення статистики.

Крім звичайної для секретаря роботи, на цю людину можна покласти обов'язки зі збору аналітики, а саме:

 • скільки і за яку рекламу дзвонили,
 • скільки дзвінків прийняв співробітник на рекламному телефоні,
 • скільки уклав договорів,
 • скільки клієнтів звернулися в компанію повторно або порекомендували її своїм близьким.

Таку статистику найкраще вести у формі таблиць. Статистика за день або тиждень нічого не дасть. Порівнюючи дані за кілька місяців, керівник побачить, хто з працівників найбільш результативним в плані укладання договорів і їх реалізації.

правильно підібрані  KPI (ключові показники ефективності)  і накопичена статистика разом дають можливість матеріально заохочувати кращих працівників та побудувати систему мотивації правильно підібрані KPI (ключові показники ефективності) і накопичена статистика разом дають можливість матеріально заохочувати кращих працівників та побудувати систему мотивації. Вчити чи замінити тих, хто не справляється з покладеними обов'язками в повному обсязі і показує неважливі результати.

Бухгалтерію і ІТ послуги часто можна передати на аутсорсинг - http://predp.com/fin/terms/chto-takoe-autsorsing.html - це дозволить сконцентруватися на клієнтах і продажах.

Чи вигідно відкривати агентство нерухомості? Так, безумовно, при сьогоднішніх то цінах на нерухомість. Можете так само почитати статтю як вибрати найкращий і самий прибутковий бізнес. Для багатьох підприємців таким бізнесом стало відкриття агентства нерухомості.

Організація рекламної кампанії ріелторської фірми

Реклама - це основа створення клієнтської бази. При організації рекламної кампанії враховуйте обраний сегмент ринку і рівень доходу майбутніх клієнтів. Це можуть бути місцеві газети, які користуються популярністю у більшості громадян або рядок, що біжить на місцевому телебаченні.

Ну а якщо ваша майбутня діяльність пов'язана з оборотами дуже великих коштів - доведеться і на рекламу витратитися. Тоді вашої рекламної майданчиком може стати діловий журнал, сторінки центральних газет і серйозні рекламні блоки на телебаченні.

При цьому потрібно пам'ятати, що змішання реклами, призначеної для різних сегментів, неприпустимо При цьому потрібно пам'ятати, що змішання реклами, призначеної для різних сегментів, неприпустимо. І якщо ви працюєте з житлом економ і бізнес класів, це повинні бути абсолютно різні рекламні майданчики. Та й зміст реклами має бути різним.

Однією з основних помилок в організації рекламної компанії свого агентства (і про це свідчить статистика!) Є той факт, що переважна більшість новоспечених підприємців бояться яскраво заявити про себе.

Найчастіше вони намагаються плавно влитися в загальний хоровод під назвою «ринок нерухомості». Не бійтеся яскравою, нестандартної реклами. Вона не повинна бути занадто агресивною, щоб не відлякати клієнтів, але цілком може бути несподіваною.

Допоможуть «впізнаваності» вашого агентства і невеликі регулярні статті консультаційного характеру в місцевій газеті з ненав'язливим згадкою телефону агентства; безкоштовні консультації у відкритому ефірі місцевого радіо чи телебачення - все це потребуватиме вкладень, але вони сторицею окупляться.

Всі ніші російського ринку нерухомості досить щільно зайняті. В даний час перемагають ті, хто від кількості переходить до якості. І приходячи на ринок, надає клієнту послугу на найвищому професійному рівні, доводячи свою спрямованість на цивілізованість ринка.Только в цьому випадку клієнт може розраховувати на надійність агентства, в яке він звернувся.

Чи вигідно відкривати агентство нерухомості?