Строительство »

Як відкрити агентство нерухомості: починаємо ріелторський бізнес

 1. Створення агентства нерухомості з нуля в 2017-2018 році
 2. Ріелторський бізнес: з чого почати?
 3. Які підводні камені потрібно обійти, щоб створити успішний агентство нерухомості?
 4. Як стати успішним ріелтором?
 5. Секрети успішного ріелтора
 6. Схожі статті

Відкриття агентства нерухомості може здатися багатьом простою справою, яке вимагає тільки наявності початкового капіталу і правильного спілкування з клієнтами Відкриття агентства нерухомості може здатися багатьом простою справою, яке вимагає тільки наявності початкового капіталу і правильного спілкування з клієнтами. Але кількість фірм, які щорічно розоряються і зникають з ринку ріелторських послуг, є хорошим показником того, що потрібно врахувати всі нюанси і підводні камені, щоб домогтися гідного доходу. Докладний розрахунок бізнес-плану і ретельне планування майбутньої діяльності ще ніхто не відміняв.

Створення агентства нерухомості з нуля в 2017-2018 році

Хоча при відкритті агентства нерухомості з нуля не потрібна обов'язкова сертифікація - останнім часом це навіть є недоліком. Даний факт пов'язаний з тим, що занадто велика кількість непрофесійних агентств дискредитують роботу ріелторських фірм. Тому при наявності початкового капіталу для відкриття такого власного бізнесу доведеться не тільки боротися з зарекомендували себе на ринку нерухомості організаціями. Більше часу доведеться витратити на те, щоб довести потенційним клієнтам, що знову відкрита фірма не відноситься до так званих «одноденок».

Більшість ріелторів дотримується думки, що найголовнішою складовою роботи АН є наявність багатої бази даних нерухомості. Якщо така база є в наявності, то можна сміливо приступати до розрахунку бізнес-плану.

Якщо ж необхідна для початку бізнесу інформація відсутня, то краще за все перед початком реєстрації крім збору реєстраційних документів і підбору персоналу відразу ж почати формування власної бази. Купувати у інших вже існуючих агентств їх бази - це марна трата грошей. На продаж виставляють так звані «пустушки», наступний «прозвон» яких не дасть результатів.

Як і де починаючому ріелтору  отримати ЕЦП Як і де починаючому ріелтору отримати ЕЦП ?

В яких випадках відбувається ліквідація ІП? Як здійснити цю процедуру самостійно?

Якщо відразу ж не вдається зібрати якісну інформацію, то можна тимчасово найняти кілька працівників, чия зарплата буде прямо залежати від ефективності отриманих даних.

Відразу ж потрібно привчити себе як керівника до збереження конфіденційності майбутньої бази, щоб персонал не розпродав поступово то, на що було витрачено чимало коштів і часу.

За останні кілька років законодавча база, що регулює роботу агентств нерухомості, кардинально не змінилася. Те ж стосується і законів, які регулюють реєстрацію та правовідносини сторін угод купівлі-продажу і оренди. Тому витрати на оформлення документів, розкрутку і зміст ріелторських фірм мало змінилися.

Тому, щоб відповісти на питання про прибутковість агентства нерухомості, потрібно застосувати таку кількість критеріїв і знання конкретного ринку нерухомості, що стає можливим тільки на досвіді.

Варто відзначити найголовніше. АН - це серйозний проект, на який доведеться витратити велику кількість вільного часу і коштів.

Ріелторський бізнес: з чого почати?

Отже, ви задалися питанням: як відкрити ріелторські агентства? Почнемо з того, що, в першу чергу, необхідно визначитися, в якій формі його реєструвати.

Хоча можлива реєстрація майбутнього агентства як закритого акціонерного товариства або індивідуального приватного підприємництва, найкраще вибрати класичний варіант - товариство з обмеженою відповідальністю. Це дозволить не переоформляти документи, якщо бізнес піде добре або ж, навпаки, погано. Реєстрацію необхідно виконати самостійно, щоб бути впевненим у своїй спроможності як ріелтора, якщо обставини змусять якийсь час працювати самостійно.

Реєстрацію необхідно виконати самостійно, щоб бути впевненим у своїй спроможності як ріелтора, якщо обставини змусять якийсь час працювати самостійно

Для реєстрації знадобляться оригінали та копії:

 • протоколу про створення товариства з обмеженою відповідальністю;
 • статуту товариства, виконаного за визначеною формою з необхідними підписами;
 • паспортів громадян, які будуть засновниками і директором майбутнього агентства;
 • заяви на реєстрацію;
 • квитанції про оплату державного мита.

В результаті правильної подачі документів через п'ять робочих днів можна отримати свідоцтво про державну реєстрацію. З ним потрібно стати на облік в:

 • підрозділі податкової інспекції;
 • місцевому відділенні статистики;
 • регіональному або міському підрозділі пенсійного фонду;
 • місцевому страховому фонді.

Після цього можна приступити до виготовлення печатки і оформлення розрахункового рахунку агентства.

Необхідно багато уваги приділити назвою АН. Воно не повинно бути ні химерним, ні занадто простим.

Від назв в стилі «Фенікс», «Нове життя» або «Агентство нерухомості №1 міста ...» краще відразу відмовитися. Якщо фантазії та вміння для створення правильного назви і якісної рекламної кампанії не вистачає, то краще відразу підібрати позаштатного, але професійного рекламщика.

Ще до реєстрації агентства потрібно визначитися, з якими нотаріусами планується проведення угод. Малодосвідчений або дуже зайнята юрист може стати причиною зриву будь-якої угоди про купівлю-продаж або оренду. Не можна орієнтуватися тільки на одного, хоча і перевіреного нотаріуса. Найкраще мати можливість паралельної роботи з декількома фахівцями.

Потрібно на перших порах окреслити для свого агентства певний район міста або області, в якому можна запланувати роботу і швидко отримати позитивні відгуки клієнтів. Адже дуже багато в роботі навіть великих АН залежить від рекомендацій тих, з ким довелося проводити угоди. Задоволений клієнт - це найкращий спосіб поширення рекламної інформації. Не можна відразу розраховувати захопити в свої руки і ринок купівлі-продажу, і ринок оренди. Потрібно вибрати той сектор, в якому менше конкурентів. А потім тільки брати штурмом більш популярний і прибутковий. Те ж стосується і районів міста або області, з якими збирається працювати агентство.

Які підводні камені потрібно обійти, щоб створити успішний агентство нерухомості?

Для більшості агентств найголовнішими причинами збиткової або малоприбутковою діяльності є витік інформації і економія на рекламі. Тому відразу ж при відкритті фірми потрібно звернути пильну увагу на підбір відданого справі персоналу. Можна порадити укладати додатковий, крім трудового, договір, який би передбачав чималий штраф за розголошення конфіденційної інформації. У разі витоку отримати в судовому порядку компенсацію буде нелегко, але це дозволить відразу відсіяти тих працівників, які прийшли найматися в агентство тільки для продажу даних в чужі руки.

Від якості персоналу буде залежати кількість угод і їх прибутковість. Але прийом на роботу досвідчених ріелторів може привести до того, що доходи будуть проходити повз кишені керівника. Тому найкраще приймати на роботу людей з невеликим досвідом роботи, але з рекомендаціями та бажаючих працювати на результат. Адже багато досвідчених агенти починають з часом лінуватися, очікувати великих угод з великими комісійними, а велика кількість дрібних угод упускати. Якщо такі працівники починають проявляти себе в агентстві, то кращим рішенням буде звільнення. Адже виховати активного агента з нерухомості простіше, ніж перевиховати ледачого професіонала.

Навіть наявність кращих ріелторів в штаті агентства не зможе компенсувати економію на рекламі. Адже потенційний клієнт бачить, в першу чергу, рекламну колонку в інтернеті або друкованої продукції. І якщо немає докладної інформації про ріелторську фірмі або ж пропонованих об'єктах нерухомості, то вибір буде зроблений на користь конкурентів з великим банером і об'ємними докладними колонками.

Необхідний цікавий, якісно розкручений сайт агентства, на якому клієнту буде приємно перебувати і легко шукати необхідну інформацію. До того ж потрібно постійно моніторити інтернет-ресурси, щоб переконатися в тому, що конкуренти не влаштовують «чорний піар» фірмі. Якщо на спеціалізованих форумах і сайтах починають масово з'являтися необґрунтовані негативні відгуки про агентство, то потрібно подбати про їх видалення і пошуках «благодійника», який займається розсилкою.

Ріелтор постійно працює з паперами Ріелтор постійно працює з паперами. Документообіг передбачає правильне їх зшивання. Дізнайтеся у нас, як правильно зшивати документи .

Відкриття власне перукарні: як це відбувається?

Розірвання трудових відносин зі співробітником на випробувальному терміні: http://svoy-business.com/personal/rabota-s-personalom/ponyatie-ispyitatelnogo-sroka-po-trudovomu-kodeksu.html

Хоча це може і бути незручним, але частина оголошень про продаж \ купівлі \ оренді потрібно писати вручну. Це пов'язано з тим, що в підсвідомості більшості людей засіло одне і те ж упередження - написане від руки оголошення не належить агентству. А будь-який клієнт шукає можливості угоди без посередників. Кількість дзвінків по рукописним оголошеннях завжди на порядок більше, що дає можливість підвищити шанс на здійснення угоди. Головне, утримати увагу клієнта, щоб він забув про наявність посередника між ним і господарем нерухомості. Те ж стосується оголошень з пошуку людей, які володіють нерухомістю для продажу або оренди.

Як стати успішним ріелтором?

Крім здійснення підприємницької діяльності, потрібно постійно вдосконалювати власні законодавчі та ріелторські знання. Якщо таких знань мало, то можна швидко розоритися з двох причин. Перша - це участь у незаконних оборудках. А друга - персонал може обвести навколо пальця неосвіченого керівника і покласти в кишеню більшу частину прибутку.

Бажано відразу після відкриття АН планувати в бюджеті витрати на відвідування спеціалізованих сертифікованих ріелторських курсів і програм. Це дозволить бути в курсі будь-яких змін ринку і краще бачити можливості для бізнесу на ринку нерухомості. Якщо в штаті співробітників є надійний і перевірений співробітник, то на підвищення його професійного рівня успішний ріелтор може витратити певну суму.

Якщо кількість знань і рівень самого агентства вже заслуговують не тільки уваги великої кількості клієнтів, а й заздрості з боку конкурентів, то можна задуматися про реєстрацію в регіональній Асоціації ріелторів.

Багато хто робить помилку і починають збір документів відразу для Російської Гільдії ріелторів. Відразу потрібно зрозуміти, що потрапити в таке закрите співтовариство новачкові дуже складно. Тому краще піти манівцями і стати спочатку членом кількох місцевих спільнот.

Секрети успішного ріелтора

Так як «Банком житлового фінансування» була запропонована нова різновид іпотеки як з перекладом в нежитловий фонд, то можна скористатися цим нововведенням у розвитку свого бізнесу. Дана іпотечна програма пропонує вигідні умови для тих, хто вже має у володінні або збирається придбати нерухомість з житлового фонду, яка краще підійде для комерційної діяльності.

За час виплати іпотеки можливе оформлення документів і передачу нерухомості зі статусу житлової в нежитловий фонд. Тому, якщо початковий капітал є недостатнім для придбання нерухомості «про запас», можна скористатися цією іпотекою.

Це дозволить перетворити житлову бюджетну нерухомість в прибуткову для продажу комерційну. При невеликих витратах можна пробитися в сферу угод з нежитловим фондом, створюючи його об'єкти самостійно.

У багатьох регіонах відкриваються Вищі школи нерухомості, відвідування семінарів яких може принести значну користь для знань в розвитку бізнесу. Тим більше, стати слухачем цієї школи - це шлях до можливості з часом стати членом РГР (Російської гільдії ріелторів), що відразу підніме агентство на рівень вище і для клієнтів, і для конкурентів. Якщо є впевненість в тому, що одна з конкуруючих фірм підробила для себе сертифікат про членство в РГР, то потрібно обов'язково повідомити в гільдію. Це допоможе швидко усунути конкурента чужими руками.

Як стати професійним ріелтором? При закріпленні на ринку нерухомості найкраще переосмислити свою рекламну програму і зробити її більш інформативною і доступною для клієнтів. Для цього потрібно або поступово виростити в колективі хорошого рекламщика, або найняти працівника з боку. Якісна реклама допомагає набагато вигідніше позиціонувати своє агентство на тлі конкурентів.

Схожі статті

Допомогла стаття? Підписуйтесь в наші спільноти: ВКонтакте , Фейсбуці , Twitter , Одноклассниках або Google Plus .

Будемо дуже вдячні, якщо поставите "Лайк" нижче. Дякуємо!

Отримуйте оновлення прямо на вашу пошту:

Які підводні камені потрібно обійти, щоб створити успішний агентство нерухомості?
Як стати успішним ріелтором?
В яких випадках відбувається ліквідація ІП?
Ріелторський бізнес: з чого почати?
Отже, ви задалися питанням: як відкрити ріелторські агентства?
Які підводні камені потрібно обійти, щоб створити успішний агентство нерухомості?
Як стати успішним ріелтором?
Як стати професійним ріелтором?