Строительство »

Обшук у «афганців»: історія, повчальна для влади і для нас з вами

Сьогодні я бачила в режимі реального часу, як будується поліцейський режим.

О 10.30. в офіс київської організації "Ніхто, крім нас" що по вулиці Велика Васильківська, 65, увірвалася податкова міліція.

- Коли я відкрила двері, в офіс ввалилися люди, один з чоловіків вдарив мене по обличчю, - пізніше розповіла нам секретар організації Юлію Літохіну, - я злякалася, а вони сказали, що починають обшук. Я кілька разів намагалася зателефонувати додому, так як у мене хвора дитина (вона показує нам висновки відомої ізраїльської клініки), щоб дізнатися, як він. Вони не давали. Потім мені стало погано, викликали швидку. Мені зробили кардіограму і дали уколи. Потім ці люди з податкової стояли наді мною і повторювали: "Тебе ніхто не бив, чуєш, тебе ніхто не бив. Повтори: тебе ніхто не бив ". Потім приїхали наші хлопці з організації.

Спробу обшуку податкова міліція зробила і в приватному помешканні лідера організації "Ніхто, крім нас" Олександра Ковальова. Воїни-афганці дізналися про це миттєво і приїхали в офіс. Вони нікого звідти не виганяли. Навпаки. Вони заблокували податківців в квартирі, де розташована їхня організація. Податківці змушені були проводити обшук вже в присутності афганців. Я б сказала так: афганці "дозволили і проконтролювали" обшук, хоча і вважали незаконним. З півсотні "афганців", серед яких були люди з юридичними дипломами, вирішили гідно завершити напівкримінальне шоу силовиків під назвою "податкова міліція лякає афганців". Але все по порядку.

Нагадаємо, що саме організація афганців "Ніхто, крім нас" була ініціатором велелюдного зібрання під парламентом , Яке відбулося 20 вересня. Того самого зборів, під час якого нардепи тремтячими руками зривали з себе депутатські значки і городами через Садову і підземний шлях намагалися вийти з Ради. Влада після цього начебто взяла паузу, потім сказала, що проблеми вирішені. А 9 жовтня, як з'ясувалося пізніше, Макіївський суд прийняв рішення, на підставі якого і почалося це шоу в офісі "афганців".

А 9 жовтня, як з'ясувалося пізніше, Макіївський суд прийняв рішення, на підставі якого і почалося це шоу в офісі афганців

Коли ми приїхали на Велику Васильківську, біля під'їзду організації "Ніхто, крім нас" стояли десь тридцять чоловік, ще двадцять стояли під квартирою. (По виду "афганцеи», не переплутаєш, чоловіків, які воювали, видно).

- Що тут відбувається? - запитали ми хлопців.

- Цивільний арешт, - пожартував один з них, - Там знаходиться податкова. Крім того, ми намагаємося викликати міліцію, щоб скласти протокол через те, що ці податківці побили нашу співробітницю Юлію. Але міліція приїжджає і їде. Ми не можемо відпустити податківців, поки не буде складено протокол про побиття Юлії.

Поки журналістів не запустили в офіс, ми могли відновити події з розмов самих воїнів-інтернаціоналістів.

Першим спікером, який трапився журналістам, був Володимир Сердюк, заступник голови правління "Ніхто, крім нас".

- Завтра в Києві в Будинку письменників на Банковій повинен пройти Форум громадських організацій. Повинні були приїхати представники тисяч громадських організацій. А сьогодні в наш офіс увірвалися люди, кажуть, що рішенням макіївського суду з'ясувалося, що ми незаконно копаємо вугілля в місті Торез Донецької області. Ось вони шукають щось. Може, відбійні молотки шукають? Паралельно відбувається обшук в нашій в Донецькій обласній організації і у нашого лідера Ковальова. Наші хлопці сказали, що в постанові про обшук вказано ще двадцять одну адресу.

Тут з квартири вийшов ще один "афганець".

- Я - Володимир Кушнір, член ВГО "Ніхто, крім нас", юристконсульт на громадських засадах, - представився він, - Я був присутній при слідчих діях податкової міліції. Вони стверджують, що є рішення Макіївської суду про несплату податку підприємством "Донвугілля". Вони стверджують, що нібито наш офіс пов'язаний з ним. Вони провели обшук у присутності свідків. Немає жодного документа, який вказав би на нашу зв'язок з цією компанією. Нічого не знайдено. Ніяких господарських документів. Ми не займаємося господарською діяльністю, ми лише допомагаємо сім'ям загиблих і вдовам. Ніяких предметів для видобутку вугілля у нас не знайдено.

Володимир Кушнір пішов, а я продовжила розмову з Володимиром Сердюком.

- Ви бачите, постановою Макіївського суду, без слідчого, без доручення, проводять виїмку документів нашої організації. Вони стверджують, що ми проводимо незаконний видобуток вугілля. У Торезі у нас немає ніяких компаній, взагалі нічого, - стверджує він, - І це після нашої великої акції під парламентом, напередодні нашого форуму.

- Але влада сказала, що ви нібито домовилися, - обережно кажу я.

- Ні. Це влада домовилася з українським союзом ветеранів Афганістану, а саме Сергієм Червонопиським. Цій організації 20 років, вона вже закостеніла, людей там фактично немає, там лише сам Сергій Васильович. Він привласнив собі право виступати від нашого імені і підписувати якісь меморандуми. Спочатку все афганці з подачі Червонописького "вступили" в Соцпартію, потім все афганці з подачі Червонописького "вступили" в Регіони. Зараз на звітно-виборні збори афганець потрапити не може. Тепер він підписав Меморандум з урядом. Нібито афганцям залишають пільги, а моїй мамі, яка - «дитина війни» пенсію урізують. Влада ділить афганців на хороших і поганих. Це не пройде. Ми 20 вересня стояли не за свої пільги, ми стояли за все категорії населення. І вони з цим законопроектом 9127 нічого не зробили, нічого не внесли.

До розмови приєднується ще один "афганець" - Микола Бухта:

- Вони думають, що куплять верхівку і все. Всіх не куплять. Вони кажуть, що ми контужені. Судимому президентові контужений виборець небезпечний. Тому що ми його не боїмося. Так, ми війну бачили. Але ми вміємо рахувати, ми бачимо, що витрати на народного депутата України в сотні разів більше, ніж на громадянина, бізнесмени-депутати чомусь багатіють, нардепи обходяться в чотириста тисяч гривень щорічно, а нас просять скоротити пільги. Але ми прекрасно розуміємо, що вони хочуть нас залякати. Самі злякалися. Якби ми хотіли штурмом взяти парламент, ви думаєте, що не змогли б? Ми не штурмуємо. Ми протестуємо за законом.

Остаточно ситуацію прояснив один з організаторів завтрашнього Форуму Руслан Секела:

- Сьогоднішній арешт - це спроба залякати організаторів форуму. У нас в офісі є все списки організаторів і учасників. Міліція хоче взяти координати всіх людей. Тобто вони хочуть після форуму залякувати людей. Але Форум відбудеться за любої погоди. І там є два питання порядку денного, прийняття резолюції щодо розпуску парламенту і призначення дати проведення наступної нашої акції протесту.

Нарешті протокол про побиття жінки був складений. Журналістів запустили в офіс. Офіс "афганців" - це три великі кімнати і приймальня.

Офіс афганців - це три великі кімнати і приймальня

В окремій кімнаті сидів пан з податкової, який, зі слів Юлії, вдарив її.

Його оточили нардепи Сергій Пашинський, Михайло Волинець та Наталія Королевська.

- Я не бив цю дівчину, - повторював він, дивлячись в сторону. - Я проводив обшук. Я проводив обшук за рішенням суду міста Макіївка.

- Де доручення слідчого?

- У мене його немає при собі. Воно в іншому місці.

- У вас немає доручення слідчого? Без нього обшук не проводиться. Тоді вам доведеться почекати прокуратуру.

У сусідній кімнаті стояв ще один податківець. Він явно був не радий ситуації.

- Ми діяли на підставі рішення слідчого.

- Назвіть себе.

- Київська ДПА, Олександр Парфененко, - неохоче, майже пошепки сказав він.

пізніше в прес-центрі Державної податкової адміністрації повідомили , Що їх співробітники з податкової міліції в м.Києві діяли на виконання доручення слідчого відділу податкової міліції ДПА в Донецькій області та постанови Центрального-міського районного суду м.Макіївки. Самі "афганці" сприйняли інформацію ДПА з гумором. "Який бізнес? Подивіться, рух наших грошей на рахунку, - сміявся Володимир Сердюк, коли ми попросили прокоментувати їх повідомлення податкової, - який бізнес? Організація функціонує на членські внески. Усе наше життя можна відстежити. Ми не бютівські, ми нічиї. Ми пацани, які хочуть і вміють захищати свої права ".

Я покинула офіс "афганців", коли Юлію Літохіну вкотре переказувала історію про те, як її били і вдарили по обличчю. "Афганці" і нардепи ще залишилися чекати співробітників прокуратури, щоб розібратися із законністю дій податкової міліції. Надій, що візит прокуратури, якщо і відбудеться, буде плідним, немає. Але, думаю, що ця ситуація з блискавичною мобілізацією "афганців" дуже повчальна.

Повчальна для податкової міліції: як мінімум, не потрібно бити жінок, коли заходиш в чужій офіс з обшуком.

Повчальна для влади: сумнівні прийоми помітні тим більше, коли ви користуєтеся податківцями і макіївськими судами.

Повчальна для нас з вами: не потрібно боятися.

Маша Міщенко

фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Що тут відбувається?
Може, відбійні молотки шукають?
Якби ми хотіли штурмом взяти парламент, ви думаєте, що не змогли б?
Де доручення слідчого?
У вас немає доручення слідчого?
Який бізнес?
Подивіться, рух наших грошей на рахунку, - сміявся Володимир Сердюк, коли ми попросили прокоментувати їх повідомлення податкової, - який бізнес?