Строительство »

Чехія скасувала тендер на будівництво нових блоків АЕС Темелін

АЕС Темелін (Фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо)   Чеський проект вартістю в кілька мільярдів євро не давав спокою як політикам, так і бізнесменам АЕС Темелін (Фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо) Чеський проект вартістю в кілька мільярдів євро не давав спокою як політикам, так і бізнесменам. Нагадаємо, що тендер був оголошений в 2009 році. ČEZ отримав три заявки: французьку, російську та американську. Французька компанія Areva був з тендеру виключена, оскільки не виконала деякі основні умови. Фінал вийшли російський «Росатом» і американський Westinghouse.

Обидві сторони були настільки зацікавлені отриманням даного замовлення, щоб не посоромилися залучити «важку артилерію». Інтереси своїх компаній відверто лобіювали Володимир Путін і Дмитро Медведєв, так само як і Хілларі Клінтон зі свого боку. Жодні чесько-американські та чесько-російські переговори на високому рівні не обійшли тему Темелін. В результаті жодній стороні не судилося радіти перемозі.

Прес-секретар ČEZ Ладіслав Кржіж (Фото: Архів компанії ČEZ)   - З 2009 року, коли був оголошений тендер на добудову АЕС Темелін європейський ринок енергоносіїв сильно змінився Прес-секретар ČEZ Ладіслав Кржіж (Фото: Архів компанії ČEZ) - З 2009 року, коли був оголошений тендер на добудову АЕС Темелін європейський ринок енергоносіїв сильно змінився. В даний час неможливо побудувати електростанцію без підтримки держбюджету, - пояснює прес-секретар ČEZ Ладіслав Кржіж.

Чеський уряд відмовилося вкладати бюджетні гроші, також як відхилило вимогу на гарантовані фіксовані ціни електроенергії в майбутньому. Уряд отримав інформацію про скасування тендера заздалегідь. Похований чи план на будівництво нових блоків АЕС на час або назавжди поки невідомо.