Строительство »

Катерина Романова. Я люблю воювати

З неї б картини писати, в кращих традиціях Ренесансу: тонкий гордий профіль, по плечах довгі лляного кольору волосся. Але займатися самозахопленням не в її характері. Одягнути б її плечі в хутра і оксамит, а її тонкі довгі пальці в діаманти. Але до того й іншого вона байдужа. Їй би прикрашати своєю присутністю придворні бали, благо, що в жилах тече цілком «блакитна кров». Однак публічності вона не любить. Про її життя можна було б написати роман. В дусі кращих жіночих оповідань. І де обов'язково буде присутній детективний сюжет. Тому що вона - адвокат. І її справа - війна. У переносному, звичайно, сенсі. Хоча суд - це завжди маленька війна. Вона вважає, що її головна справа - відстояти правду ... Ось така вона, моя героїня: розумниця, красуня і справжня блондинка - Катерина Романова.
Я з подивом розглядаю свою співрозмовницю. Ніколи б не подумала, що ця сміхотлива і балакуча жінка - один з кращих адвокатів столиці. Хоча в голові був уже телевізійний образ, але він ніяк не в'язався з образом справжньою Романової. «Ну, - сміється вона. - Там же я на роботі! Якби ви знали, як мене лякаються мої нові клієнти! Старі вже звикли ». Катя не манкірує своїми обов'язками господині, пропонуючи чай, каву та бутерброди. Хоча і тут манірність не в ходу: «Якщо захочете ще - самі наливайте і беріть що знайдете на столі. Я не з тих, хто стрибає перед гостями. У нас часто бувають друзі, якщо я буду за ними доглядати - часу не вистачить! »Загалом-то, якщо задуматися, то так. За умови практично 24-годинний завантаження на роботі, сил у Каті вистачає тільки на те, щоб дістатися до дому і впасти відпочити. У триповерховий будинок, що знаходиться в стадії перманентного ремонту, частенько з'їжджаються друзі, які тут відчувають себе господарями більше, ніж сама господиня.
Я не люблю…
До ідеї інтерв'ю Катя поставилася з властивим їй скепсисом: «По-моєму, ви вибрали не дуже вдалий персонаж». Потім вона логічно висловила все «проти» своєї кандидатури.
1) Я не люблю ходити по магазинах. Зазвичай, ми з чоловіком приїжджаємо кудись, заздалегідь знаючи, чого з одягу і взуття нам не вистачає. Тому часу багато в магазинах не витрачаємо. Так що порадити вашим читачкам: що і як носити, а також де все це купити - я не можу.
2) Я не ходжу в косметичні салони і перукарні. Взагалі, я дізналася про існування косметологів і стилістів тільки коли прийшла на телебачення. Так що не чекайте від мене рецептів молодості і краси.
3) Я не люблю запалювати в клубах. Тому що там нудно. Я вважаю, що це пусте проведення часу. Адже в клубах збираються люди не для того, щоб позитивно спілкуватися, а для того, щоб дивним для мене чином розслабитися. Їх не пов'язує дружба чи любов, тільки бажання «показати себе». Тому реклами загальноприйнятих зараз в суспільстві способів релаксувати ви від мене не дочекаєтеся.
Загалом, Катя, як могла, чесно лякала мене своїми «не люблю», які, як раз мені подобалися більше, ніж повчання російських зірок про те, що нашим жінкам треба носити, їсти, пити ... Але, не дивлячись ні на що, Романова - зірка. Зірка судового процесу. А домогтися цього звання не так легко. За умови, що не дотримуються дві основні умови благополучного або, як кажуть ті ж самі звездатості, успішного існування в нашому суспільстві: по-перше, Катя - жінка, по-друге, вона - натуральна, без всяких домішок блондинка. Причому, за мірками бізнес-спільноти, вона «блондинка в шоколаді». Тільки цей шоколад вона добувала і варила сама по своєму смаку, не погодившись з модними тенденціями і добрими порадами оточуючих. Тому вона вільна і легка, і її зірковість не тисне їй на крила.
Як все починалося
«Коли мене запитують про вік, я чесно починаю рахувати свої роки, - зізнається Романова. - Народилася я в 1969 році. Значить, мені ... 37 років ». Я про себе починаю тихо сумніватися - не знущається вона наді мною. Для жінки, що не відвідує косметичні салони і фітнес-центри, вона виглядає дуже добре. Однак Романова вважає, що для збереження свіжості і підтягнутості - додаткові хитрощі не потрібні: «По-перше, я - вегетаріанка. У нас велика частина родини давним-давно відмовилася від м'яса. По-друге, мене дуже підтримує спорт. Зараз ми з чоловіком займаємося дайвінгом. А в шкільні роки, ніж я тільки не займалася ... ». Так, названі мені види спорту вражають: фехтування, альпінізм, гірський туризм ... Не зовсім дамські переваги. «Крім цього додайте художню, балетну і музичну школи, - знову посміхається вона. - Що робити? У нас сім'я така ». А що? Цілком інтелігентська родина, яка шанує за правило давати дітям всебічну освіту. Бабуся Катя була балериною, мама - лікар, батько - інженер-будівельник. Коли народилася Катя, сім'я жила в Калузі. Так що ніяких столичних штучок.
«Чому я вдячна, так це того, що сім'я ніколи на нас з сестрою не тиснула, - ділиться Катя. - У нас виховували внутрішню відповідальність. У 16 років я спробувала заявити про свою самостійність. На що мама мені резонно зауважила, що в такому випадку я повинна сама заробляти собі на хліб і одяг, оплачувати своє навчання. А якщо я цього робити не в змозі, значить, я повинна підкоритися внутрішнім правилам сім'ї. Я і підкорилася, але тільки до закінчення школи. А потім, як безліч самовпевнених молодих людей, поїхала підкорювати Москву. Тобто домагатися цієї самої самостійності ».
Катя відразу вступила до інституту. А щоб все ж досягти свободи, вечорами і ночами підробляла в самих різних місцях, де була потрібна некваліфікована робоча сила. Перелік місць, де вона попрацювала значний: санітарка в лікарні, підсобна робоча на кухні, двірник на Тверській, оператор котельні, мийник вікон в супермаркеті ( «Це було дуже прибуткове місце, - коментує Романова по ходу. - За нього потрібно було боротися») , продавець квітів, тортів, картоплі ... Трудова терапія тривала до 1991 року. До всього іншого Романова ухитрялася брати участь в суспільному житті Alma mater. «Я не вірю, коли хтось говорить, що можна тільки вчитися, - стверджує вона. - Я вважаю, що можна одночасно блискуче вчитися, виконувати громадські навантаження, займатися спортом і працювати ».
Я повинна йти своїм шляхом
За першою освітою Катя - журналіст. Як же вийшло, що вона стала юристом? «Від нудьги, - цілком серйозно заявляє Романова. - Щоб не деградувати ». Сказано зроблено. І Романова стає студенткою вечірнього відділення Інституту держави і права Російської академії наук. На той час вона вже працювала керівником представництва великої італійської компанії, що займається поставками торгової техніки. Це були 1996-1998 роки, коли в країні лютувала податкова поліція. І вибір Романової в якійсь мірі був пов'язаний з тим, що вона хотіла захистити свою компанію від свавілля податківців. «Мені подобалося відчуття знання своїх прав, - розповідає вона. - Я змогла грамотно відбити кілька атак на нашу фірму. Це були мої перші перемоги на юридичному фронті ». Однак компанія не оцінила зусиль Романової, напевно, вважає вона, тому, що вона - жінка. І Катя залишила пост генерального директора фірми.
Родичі і друзі радили піти перевіреним шляхом, знайти роботу в якоїсь великої компанії і безбідно прожити решту життя. Але Романова не з тих, хто шукає легких шляхів. Раз вона отримала юридичну освіту, то чому б не почати кар'єру адвоката. З нуля. Спочатку доводилося задовольнятися роботою помічника адвоката. Це щось середнє між секретарем і кур'єром. «Самим вигідним в той час було - взимку займати чергу в Бутирку, - сміється Романова. - За умови, що в день в'язниця давала пропуск тільки 20 бажаючим адвокатам, доводилося займати чергу о 4 годині ранку ».
Першим великим успіхом Романової стало справу, пов'язану з гучним скандалом про закордонні порнографії, який займався на території Росії зйомками фільмів за участю дітей. Отримати цю роботу Каті допомогло добре знання англійської мови. Процес мав настільки широкий резонанс, що ім'я Катерини Едуардівни Романової стало відомим. З цього моменту її кар'єра пішла в гору, з'явилися перші клієнти.
Їй би шаблю, та коня, та на лінію вогню
«У минулому житті я, напевно, була воїном, - твердо переконана Романова. - Тому я повинна відстоювати правду і справедливість. Не за гроші, а за праве діло. А правду відстоювати важко, особливо на найнижчому рівні. Але людина повинна завжди залишатися людиною. Тому я керуюся правилом хороших адвокатів: «Бери з багатих більше, щоб допомагати бідним безкоштовно». Бідні не повинні залишатися без допомоги і підтримки ».
Катя каже, що по психотіпам люди діляться на жертву і мисливця. І справа не у фізичній силі, а в силі духу. Романова - воїн духу, вона із задоволенням чує «запах битви» і рветься назустріч небезпеці. «Коли зустрічаються два бійця, то переможе не той, у кого м'язи міцніше, - каже вона. - А той, хто готовий битися до останньої краплі крові. Битву можна виграти, чи не починаючи її. Головне - бажання йти до кінця ». Саме так Романова перемагає в процесах. І справа не в тому, що вона скрупульозно в вивченні тонкощів справи, а в тому, що вона відчуває, що за нею - правда.
Зараз Романова має дуже великих клієнтів, які готові викладають за її послуги великі гроші. Однак зовсім недавно вона абсолютно безкоштовно взялася захищати безпорадну самотню бабусю, у якої шахраї виманили дарчу на її квартиру. «Я зроблю все, щоб добитися повернення квартири своєї власниці, - твердо каже Романова. - Це і є справжня битва. Те, що приваблює мене в моїй роботі найбільше ». І їй віриш: в її очах палає вогонь, в словах переконаність професіонала і бійця.
Головний чоловік Романової Катерини
Зі своїм головним чоловіком в її житті Катя познайомилася ... в тюрмі. Андрій - теж юрист. Вони перетнулися на прохідній. Взагалі-то там була ціла група колег по цеху, але саме Андрій звернув на себе увагу Романової, бо ... був мовчазний. Він не сипав компліментами і натяками на флірт і секс. На Романову такі чоловічі викрутаси діють з точністю до навпаки. Вона легко відбила атаки колег, щоб залишитися один на один саме з Андрієм.
«Зараз я щаслива, - каже Катя. - Я вийшла заміж за чоловіка, який влаштовує мене по всіх параметрах ». Взагалі-то це вже не перший шлюб Романової. Про решту вона згадує з часткою іронії. «Мені важко догодити, - говорить вона. - Я дуже вимоглива до чоловіків. Найголовніше, я не терплю в них слабкості. Мій Андрій - рідкісна людина: сильний, мудрий. Він не намагається обмежувати мою особистість або підпорядкувати її собі, як це намагалися зробити чоловіка до нього. Він вміло балансує на межі компромісу. Адже, по суті, що таке шлюб? Шлюб - це співдружність для досягнення єдиної мети. Тут ми розуміємо і підтримуємо один одного. Мені з ним добре і комфортно, не в сенсі благ - я їх сама собі вже давним-давно забезпечила, а в сенсі душевного споріднення і дружнього плеча. Саме того, чого мені не вистачало у всіх інших чоловіків ».
Блондинка в шоколаді
Так, за мірками нашого суспільства Романова саме така - успішна, впевнена в собі жінка з благополучної жіночою долею. Чи не Попелюшка, звичайно, тому що для того, щоб досягти всього, їй не потрібно було нічого втрачати. Вона сама йде на зустріч труднощам, тому що не боїться, тому що впевнена в собі. І це не зарозумілість, це - досвід всього її життя. Я б ніколи не змогла представити цю жінку жалующейся на звалилися на неї біди. Тому що вона не тримається за символи успішності, прийняті як даність в нашому суспільстві: славу, гроші, власність. У разі втрати всього, у що віриться слабо, Романова знайде точку прикладання своїх здібностей, тим більше що у неї багатий досвід виходу з критичних ситуацій. Тому що Катя показала, що головний ворог людини - це він сам, що здається на милість власної ліні, жалості до себе і нудьгу. І ... нехай сильніше вдарить буря! Щоб було з чим боротися.


рецензії

Люблю дивитися ФС особливо справи за участю Катерини Едуардовни.Сільная жінка гідна поваги, чи не хизуються свої та положенням. Дякую автору за працю, дуже приємно було прочитати.
Марія Тарадова 10.02.2010 23:02 Заявити про порушення Що робити?
А що?
Як же вийшло, що вона стала юристом?
Адже, по суті, що таке шлюб?