Строительство »

Адвокат потерпілого в кримінальному процесі

  1. Представництво інтересів потерпілого
  2. Основні функції адвоката потерпілого у кримінальній справі
  3. Відшкодування моральної та майнової шкоди потерпілому

Потерпілий в кримінальному процесі - це громадянин, якому в результаті вчинення злочину було завдано фізичний, психологічний або матеріальний збиток Потерпілий в кримінальному процесі - це громадянин, якому в результаті вчинення злочину було завдано фізичний, психологічний або матеріальний збиток.

Юридичні особи можуть визнаватися потерпілою стороною при нанесенні шкоди їх майну або діловій репутації.

Зазначений процесуальний статус присвоюється особі з моменту винесення в стосунки нього відповідної постанови слідчим / дізнавачем або мировим суддею розглядає кримінальні справи приватного обвинувачення. Процесуальне становище потерпілого набагато менш захищене нормами вітчизняного кримінального права на відміну від підозрюваного або обвинуваченого у вчиненні злочину.

- Для того щоб ефективно представляти свої інтереси потерпілому необхідно регулярно вести контроль над ходом кримінального розслідування, що неможливо без відповідної практики та відмінного знання правових норм. Цими професійними навичками досконало володіє тільки адвокат у кримінальних справах .

Представництво інтересів потерпілого

Захист потерпілого у кримінальній справі здійснюється відповідно до його правом, закріпленим в КПК РФ, згідно якого адвокат може подавати докази, бути присутнім під час проведення слідчих дій зі своїм довірителем (допит, очна ставка та ін.), А також брати активну участь в судовому розгляді ( допитувати підсудного, свідків і виступати в дебатах).

Відстоїмо права і інтереси потерпілого


Якщо сама справа не відноситься до категорії складних, а вина обвинуваченого / підсудного не викликає сумнівів і ви впевнені в здатності самостійно відстояти свою позицію на всіх етапах кримінального процесу, то доцільно обмежитися отриманням у нас компетентної юридичної консультацією у кримінальних справах .

Основні функції адвоката потерпілого у кримінальній справі

На сьогоднішній день при представленні інтересів потерпілого найбільшого поширення набули такі кваліфіковані дії адвоката потерпілого:

  • Залучення особи до кримінальної відповідальності вчинила злочин щодо його клієнта (оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи в прокуратурі і / або в суді);
  • грамотне складання позовної заяви і пред'явлення його на стадії попереднього слідства / дізнання або в суді;
  • Організація процедури примирення (якщо бажає клієнт) з обвинуваченим / підсудним за допомогою відшкодування потерпілому матеріальної та моральної шкоди заподіяної злочином.

Також представник потерпілого в кримінальному процесі розробляє індивідуальну стратегію і тактику ведення справи з урахуванням всіх його особливостей і поставлених перед ним завдань.

Відшкодування моральної та майнової шкоди потерпілому

Справи про заподіяння злочином матеріальної чи моральної шкоди в багатьох випадках заплутані і викликають певні складності, в зв'язку з тим, що вони безпосередньо пов'язані з цивільним судочинством. Вони вимагають кропіткої роботи з пошуку і збору відповідних доказів, а також професійного представництва в суді , Що здатний здійснити тільки з багатим досвідом адвокат потерпілого у кримінальних справах.

Наша практика представництва потерпілих у кримінальних справах