Строительство »

Фізико-хімічні властивості ацетону - ТОВ ДХЗ

Ацетон як розчинник має чудові фізико-хімічні властивості і дуже часто застосовується для завершальній промивання з метою видалення води і органічних залишків з поверхні скляного посуду.

Але наскільки б відмінними були його характеристики, будь хроматографіст повинен розуміти, що ацетон - це хімічно активна речовина, яка піддається самоконденсаціі з утворенням олігомерів і діацетонового спирту.

Зміст діацетонового спирту на значенні млн-1 - це типово для старого ацетону. Даний рівень в більшості випадків не має високого значення в поділі методом високоефективної рідинної хроматографії. Головний інтерес представляє застосування ацетону в поєднанні з реакційноздатними розчинниками, вже розчиненими речовинами, а також нерухомими фазами. Наприклад, ацетон після закінчення часу буде викликати стійку хімічну модифікацію амінопропілового носія. Тому, якщо навіть ацетон і буде прийнятний хроматографически як розчинник для аналізу цукрів, то він неприйнятний щодо тривало сумісності з системою.

Основною особливістю ацетону, є те, що його разом з ізопропанолом (ІПС) вважають універсальним розчинником. А це означає, що ІПС і ацетон змішуються з дуже широким колом органічних сполук з таких класів розчинників, як алкани, багатокомпонентні розчинники 646 , 647,648, 650, кетони, а також з водою.

Отже, для носіїв, які застосовують в якості або нормальну фазу, або звернену фазу носіїв, ацетон може використовуватися як розчинник конверсійного типу. Наприклад, для зміни режиму роботи ціанопропільной колонки від нормальної фази з рухомою фазою діхлорметан / гексан на зворотну фазу з системою вода / ацетонітрил, як перехідного етапу ацетон прокачують через саму колонку, щоб досягти рівноваги. Зауважимо, що протягом конверсії жоден з розчинів не повинен містити буфера. Якщо ж він входить до складу рухомої фази, то ідентичну фазу вже без буфера потрібно привести в рівновагу до етапу конверсії.