Строительство »

Ордер на житло. Як відновити загублений ордер на квартиру

 1. Як вчинити в разі втрати ордера?
 2. Які будуть потрібні документи?
 3. Як вчинити якщо виникли проблеми з новим договором?
 4. Де отримати ордер на квартиру
 5. Де отримати ордер на квартиру, якщо він загублений, а необхідно приватизувати квартиру?
 6. Що дійсно потрібно
 7. Оформлення та відновлення договору
 8. відновлення ордера
 9. конфліктні ситуації

Зміст статті:

Що собою являє ордер на квартиру. Куди варто звернутися при його втраті. Необхідні документи для відновлення документа.
Ордер - документальне підставу на квартиру, що дозволяє отримати правосуб'екта дозвіл на заселення в житлове приміщення. Цей документ повинен зберігається у власника житла. Він стає затребуваним в разі проведення будь-яких дій, що передбачають зміну форми власності на квартиру, приватизації, продажу, обміну, дарування.
Що собою являє ордер на квартиру

Як вчинити в разі втрати ордера?

Якщо ордер на квартиру безповоротно втрачено і його пошуки не дають необхідного результату, не варто впадати в паніку - вам видадуть подібний сертифікат. Втрата цього документа не позбавляє власника права проживання або приватизації даній житлоплощі. Згідно з новим законом, що регулює майнові відносини з сфері нерухомості, копії ордерів повторно не видають на руки. Відсутність цього документа не критично, але зажадає додаткових витрат часу і нервів.

Для того щоб заспокоїти себе і документально підкріпити свої права на житлоплощу потрібно повторно отримати договір соціального найму. Він повною мірою заміщає ордер на квартиру і має аналогічні правові функції , Які підходять для приватизації, продажу. Природно, процес приватизації або продаж квартири можливо в тому випадку, якщо житло не має правових обмежень.

Є ще один варіант як взяти документ з меншими клопотами, але з невеликою ймовірністю успіху. Можна спробувати отримати документи у компанії, яка обслуговує вашу квартиру. Для звернення подається заява на надання контрольного талона до первісного ордеру. Є надія на те, що в компанії працюють більш відповідальні співробітники і ведуть архів всіх потрібних паперів, в такому випадку вам посміхнеться удача, і ви отримаєте талон на руки замість ордера. В іншому випадку залишиться задовольнятися лише довідкою про те, що талон не зберігся, вона може стане в нагоді тільки в судовому процесі.

Які будуть потрібні документи?

Процес відновлення або повторної видачі ордера або будь-яких документів на квартиру дуже клопіткий, варто обзавестися гарною витримкою і терпінням. Нашу бюрократичну систему можна «подолати» тільки завзятістю. Тому доведеться побігати по державним установам , Збираючи перелік необхідних паперів на квартиру, як для продажу або приватизації.

Насамперед зверніться до Адміністрації вашого району за місцем проживання. Там детально розкажуть, які знадобляться документи і куди за ними звернеться. Там же мешканець пише заяву на ім'я глави Адміністрації з метою переукладення договору соціального найму.

Заява пишеться в довільній формі з відображенням причини відсутності (втрати) ордера на квартиру. У ньому можна вказати мету оформлення договору, наприклад, процедура приватизації або дарування. Перелік необхідних паперів наступний:

 • Виписка (повна) з будинкової книги.
 • Довідка з в БТІ.
 • Ксерокопії паспортів прописаних мешканців.
 • Документи, що підтверджують ваше право на дану квартиру , Наприклад рахунки з оплати комунальних послуг.

Після подолання всіх «перешкод» і збору запитуваних папірців, ви подаєте пакет документів в першу інстанцію. Протягом 30 днів (найчастіше термін може збільшиться з вини співробітників) ви можете отримати новий договір соціального найму.
Після подолання всіх «перешкод» і збору запитуваних папірців, ви подаєте пакет документів в першу інстанцію
Потрібно враховувати кількість дорослих людей, прописаних в квартирі, які можуть заявляти права на частину власності. Тому виникають труднощі з видачею необхідних документів в одні руки, будь-яка інстанція може зажадати документальне підтвердження згоди родичів. В такому випадку, оформляється нотаріально завірена довіреність на право розпорядження власністю. Вона узгоджується з усіма зацікавленими особами, до неї додаються завірені копії паспортів. Подібна процедура властива і процесу приватизації.

Як вчинити якщо виникли проблеми з новим договором?

Якщо все в порядку і договір найму у вас папці з документами, то на його підставі ви маєте право звертатися з квартирою на свій розсуд. Це важливий документ для приватизації або продажу, тільки при його наявності можливо проводити відповідні угоди.

Якщо ж вам не переуклали договір найму на квартиру, то ви повинні знати що це абсолютно незаконно. Рішенням може виступити звернення з позовом до судових інстанцій. Процес затягнеться набагато довше, але варіант однозначно виграшний.
Якщо ж вам не переуклали договір найму на квартиру, то ви повинні знати що це абсолютно незаконно
У ситуації відмови від прийняття заяви на договір соціального найму з незрозумілих причин, по законодавству ви маєте право вимагати письмового оформлення факту відмови. З ним ви також виграєте процес в судовому порядку . У судовій інстанції вам необхідно довести факт користування даною житлоплощею на підставі ордера, приватизації або документів на покупку. Підтвердженням і незаперечним доказом вашої правоти виступають:

 • паспорта всіх повнолітніх мешканців з вписаною інформацією про прописку;
 • довідка з будинкової книги;
 • виписка з особового рахунку квартири;
 • свідчення сусідів, які підтвердять факт проживання в квартирі;
 • інші аргументи, які підтверджують законність вашого вселення.

Рішення судового органу дозволить вам отримати договір на підставі законного рішення з метою, яка оскаржити вже ніхто не зможе. Отримавши документ на руки, ви зможете вільно розпоряджатися квартирою на свій розсуд, для здійснення продажу, приватизації або дарування.

Ордер на квартиру це документ, що дає право на заселення. Але що робити, якщо ордер загублений?

Де отримати ордер на квартиру

У тому випадку, якщо ордер на квартиру загублений, то ви жодним чином не втрачаєте право на проживання в цій квартирі. В даний момент копії ордерів не видають на території Російської Федерації . Але не варто хвилюватися, відсутність ордера ніяк не вплине на ваші права на житлоплощу.

У тому випадку, якщо ви просто хочете себе заспокоїти і мати на руках хоч якийсь документ на квартиру, то вам просто потрібно переукласти договір соціального найму.

Для того, щоб переукласти договір соціального найму на вашу квартиру, потрібно звернутися із заявою до Адміністрації вашого району. Заява пишеться в довільній формі, в якій ви вказуєте причину, в даному випадку втрату ордера. Там же вам пояснять, які від вас буде потрібно документи. Саме від вас зажадають:

 • Повну виписку з будинкової книги
 • Ксерокопії паспортів всіх, хто проживає в даній квартирі
 • Будь-які документи, що підтверджують ваше право на проживання, наприклад рахунки з оплати комунальних послуг

Після цього протягом 30 днів ви отримаєте новий договір соціального найму.

Де отримати ордер на квартиру, якщо він загублений, а необхідно приватизувати квартиру?

В даному випадку необхідно йти тим самим шляхом, який описаний в першому варіанті. Якщо все в порядку і ви отримали договір соціального найму, то на підставі нього ви можете приватизувати свою квартиру.

Якщо ж вам відмовляють в переукладання договору соціального найму для приватизації квартири, то це незаконно. Вирішується це питання дуже просто - вам необхідно звернутися з позовом до суду. За рішенням суду буде оформлений новий договір соціального найму і ви будете мати можливість приватизувати квартиру.

Природно, приватизувати квартиру можна тільки в тому випадку, якщо дана житлоплоща не має обмежень на приватизацію.

Ще в радянські часи підтвердженням прав на житло служив ордер на нього, оскільки приватизувати або викупити житлову нерухомість без нього було просто неможливо. Якщо такий документ загублений, виникає логічне запитання, як відновити ордер на квартиру, де його отримати і де зберігається відповідна по ньому інформація.

Ордер на неприватизовану квартиру був основним документом, що видається виконавчим комітетом в якості дозволу заселятися і проживати в приміщенні. Це був такий собі аналог сучасного свідченням прав власності на нерухомий об'єкт або навіть швидше аналог договору соціального найму. На сьогодні ордер втратив свою юридичну силу.

У відповідності з усіма внесеними змінами до чинного нині Житловий кодекс Російської Федерації, правовстановлюючими паперами на муніципальне майно тепер виступають комерційні договори , Соціальні договору та договору про безоплатному користуванні . У цих же документах міститься інформація про квартиру. При цьому варто відзначити, що комерційні договори не встановлюють обмежуючих умов, проте позбавляють права оформляти.

Дорогі читачі!

Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа →

Це швидко і безкоштовно! Або телефонуйте нам за телефонами (цілодобово):

Що дійсно потрібно

Щоб укласти договір, що дає право на квартиру, необхідно відвідати Управління Департаменту Житлової Політики з переліком готових документів:

 • Особистий паспорт і код ідентифікаційний (заявника та членів його сім'ї, які будуть з ним проживати);
 • Папери, що засвідчують родинні зв'язки між зазначеними вище громадянами, які отримають в результаті прописку в квартирі;
 • Ордер на житлоплощу, в якості підстави для звернення - не обов'язковий, але він прискорює процес оформлення.

Після перевірки поданих документів, інформація про заявника буде внесена в електронну базу. Заявнику слід очікувати офіційної відповіді, який буде направлений в письмовому вигляді. при Після перевірки поданих документів, інформація про заявника буде внесена в електронну базу цьому перевагу отримають фізичні особи, у яких немає власного житла, нерухомості. Також будуть враховані одержувані сім'єю заявника доходи.

При схваленні заяви з людиною підписується, після чого можна буде. Ордер при цьому здається безповоротно. Якщо ж громадяни використовують квартиру за офіційним договором найму, на приватизацію прав у них немає.

Оформлення та відновлення договору

На сьогоднішній день ордери на житло замінені безліччю різних договорів. Так, оформляючи документи на квартиру, ордер змінюється на комерційний або соціальний договір про безоплатне користування. Якщо його немає або він загублений, то неможливо буде підписати договори, а значить, і приватизувати житло. Тому питаннями відновлення ордера необхідно зайнятися відразу після його втраті, оскільки в подальшому процес тільки ускладнитися. Крім того, взяти дублікат в будь-який час не вдасться, оскільки отримання його забирає не один день.

Крім того, взяти дублікат в будь-який час не вдасться, оскільки отримання його забирає не один день

Щоб відновити договір, слід зробити наступне:

 • Прийти в ремонтно-експлуатаційне управління з проханням про видачу копії відривній частині талона від ордера, який втрачено. Саме в цій організації він зберігається. Якщо ж цього документа там немає, тобто, фактично людина отримує відмову у видачі копії, потрібно вимагати, щоб видали офіційну довідку про те, що талон відсутній.
 • Звернутися до місцевої адміністрації населеного пункту за місцем розташування квартири, із заявою щодо. Якщо в адміністрації відмовлять, слід вимагати надання відмови в письмовому вигляді, оскільки з цим документом далі звертаються до суду для оскарження рішення.

відновлення ордера

Щоб приватизувати житлову муніципальну квартиру , Потрібно надати ордер. Якщо він був загублений або зіпсований, слід зайнятися його відновленням. В даному документі відображена інформація про власника житлоплощі і членів його сім'ї, які проживають з ним і мають на це право. Якщо власник, вказаний в ордері, помер, право приватизувати нерухомість переходить його родичам. Варіантів відновити ордер при його втраті є кілька:

 • Подати заяву регіональної адміністрації за місцем розташування нерухомого об'єкту , Де зберігаються дані про видачу ордера, і є записи з будинкової книги, разом з копіями і корінцями документів;
 • Якщо ж у регіональній адміністрації відомостей немає, слід подбати про оформлення договору соціального найму.

Для підписання договору про  соціальному наймі  також подається заява Для підписання договору про соціальному наймі також подається заява. Відмова, якщо на нього немає підстав, повинен бути оскаржений в суді.

Говорячи про можливість приватизувати квартиру платно, копію ордера можна отримати у відділенні міграційної служби за місцем проживання.

конфліктні ситуації

Відмова, який можна отримати при відновленні своїх прав на квартиру коли ордер на неї був загублений, обов'язково повинен мати вагомі підстави. Залежно від них і визначається, що робити в кожній конкретній ситуації.

Росія, Червоноармійське

10.10.2017 о 16:12

Доброго дня! Раніше, я проживав в пансіонаті для інвалідів. Тепер живу цивільним шлюбом, з дівчиною у неї на квартирі. Квартира куплена на материнський капітал . Але ось уже третій місяць не можу до неї прописатися, так як немає ордера на квартиру. Тільки договір купівлі-продажу. Де прописані вона і двоє дітей. Так то мені без різниці просто пансіонат забирає 75% від пенсії. І яким штрафом загрожує МФЦ. на даний момент у мене немає прописки. І за це вони хочуть мене оштрафувати? Але ж не з моєї вини тягнеться процес оформлення документів. У пенсійному фонді та скільки зазвичай часу такі процеси займають.

Реєстраційний облік громадян РФ за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ веде МВС Росії (пп. 49 п. 11 Положення, затв. Указом Президента РФ від 21.12.2016 N 699). Громадяни РФ, які прибули на термін більше ніж 90 днів для тимчасового проживання в житлових приміщеннях, які не є їх місцем проживання, зобов'язані до закінчення цього терміну звернутися до осіб, відповідальних за прийом і передачу в територіальний орган МВС Росії документів для реєстрації (ч. 1 ст . 5 Закону від 25.06.1993 N 5242-1). Крім того, при зміні місця проживання громадянин РФ зобов'язаний не пізніше семи днів з дня прибуття на нове місце проживання звернутися до осіб, відповідальних за прийом і передачу в територіальний орган МВС Росії документів, для реєстрації та зняття з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання (ч. 1 ст. 6 Закону N 5242-1). У період проведення в РФ чемпіонату світу з футболу FIFA 2018 г. (з 25.05.2018 по 25.07.2018) і Кубка конфедерацій FIFA 2017 г. (з 01.06.2017 по 12.07.2017) громадяни РФ, які прибули, зокрема, в Москву і Санкт-Петербург для тимчасового проживання (за винятком готелів, санаторіїв, будинків відпочинку та інших місць тимчасового перебування) або на нове місце проживання, зобов'язані не пізніше трьох днів з дня прибуття звернутися до територіального органу МВС Росії для реєстрації. Зазначена вимога не поширюється на учасників заходів (пп. "А", "е" п. 4 Указу Президента РФ від 09.05.2017 N 202). 1.1. Адміністративна відповідальність за проживання громадянина РФ за місцем перебування або за місцем проживання без реєстрації За проживання громадянина РФ за місцем перебування або за місцем проживання в житловому приміщенні без реєстрації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 2 000 до 3 000 руб. Наймача або власника житлового приміщення ( фізична особа ) Притягають до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 2 000 до 5 000 руб., Якщо він допустив проживання осіб без реєстрації за місцем перебування або за місцем проживання понад установлені законом термінів (ч. 1 ст. 19.15.1 КоАП РФ) Консультант Плюс 2017


Як вчинити в разі втрати ордера?
Які будуть потрібні документи?
Як вчинити якщо виникли проблеми з новим договором?
Як вчинити в разі втрати ордера?
Які будуть потрібні документи?
Як вчинити якщо виникли проблеми з новим договором?
Але що робити, якщо ордер загублений?
Де отримати ордер на квартиру, якщо він загублений, а необхідно приватизувати квартиру?
І за це вони хочуть мене оштрафувати?