Строительство »

Як працює Рада молодих фахівців «Елпи»

Багато хто прийшов на підприємство відразу зі студентської лави. Щоб допомогти молодим закріпитися на підприємстві, підтримати їх наукові ініціативи, на «Елпе» діє внутрішня громадська організація - Рада молодих фахівців. Про діяльність Ради розповідає його голова, головний конструктор АТ «НДІ« Елпа »Дмитро Шахворостов.

Дмитро Шахворостов - талановитий молодий учений і керівник. Він організував діяльність Ради молодих фахівців, а на початку 2017 року наказом по підприємству був призначений головним конструктором АТ «НДІ« Елпа »

- Дмитро, в січні цього року Вас призначили головним конструктором АТ «НДІ« Елпа ». З чим пов'язана така позиція призначення?

- У нас на підприємстві зараз проводиться безліч науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт за різними напрямками, в тому числі по лінії Мінпромторгу і Федеральної служби безпеки. Вийшло так, що у всіх цих роботах я брав і беру безпосередню участь.

За кілька років в якості головного конструктора я завершив більше десятка НДДКР, в тому числі з військовим прийманням. Тобто неформально я вже виконував обов'язки, які з цього року на мене поклали офіційно, напрацював певний досвід.

- Ми знаємо, що свій перший управлінський досвід Ви отримали в Раді молодих фахівців АТ «НДІ« Елпа », який очолюєте. Розкажіть, будь ласка, про роботу Ради.

- Коли я прийшов на підприємство, Рада молодих фахівців існував лише формально, за документами. В реальності він не працював. Поступово, за активної участі самих молодих фахівців та за підтримки керівництва, ми відродили Рада.

Було ясно, що така структура дуже потрібна. У молодих фахівців до керівництва зазвичай дуже багато питань, які вони самі донести не можуть, - починаючи з дрібниць, таких як, наприклад, створення велопарковки біля будівлі «Елпи», і закінчуючи серйозними питаннями по заробітній платі, організації трудового процесу і так далі.

Ми обговорюємо всі виникаючі проблеми і пропозиції на Раді, потім виходимо з клопотанням до керівників. Наші побажання приймають, нам сприяють.

Основне завдання Ради - допомогти молодим хлопцям, які тільки прийшли на виробництво. Вони недавно закінчили інститут, ще ніколи не працювали, для них все в новинку. Ми допомагаємо швидко і безболісно адаптуватися до робочого середовища, до людей, до нових процесів; визначити напрямок, по якому співробітникові буде цікаво працювати. Перш з'ясовуємо, до чого у нього душа лежить, а потім можемо порекомендувати наставника, який буде його супроводжувати, допомагати розвиватися. Скажімо так, діяльність Ради пом'якшує прірву між поколіннями, яка існує у нас на підприємстві.

  • Багато хто прийшов на підприємство відразу зі студентської лави

    Денис Фатєєв, інженер, оператор лазерної установки, за допомогою якої проводиться, серед іншого, маркування виробів

  • Олексій Храмцов, начальник лабораторії розробки та виробництва плівкових п'єзокерамічних елементів

  • Олександр палітурників, провідний інженер, оператор поворотною установки

  • Установка розпилювання - найсучасніша - якраз така, яка потрібна для мікронною точності поділу чутливих елементів. З установкою працює її оператор, інженер-технолог Павло Пічугін

  • Інженер-технолог Максим Шиков: «Я прийшов на« Елпу »ще будучи студентом третього курсу Московського інституту електронної техніки. Залишився. Все подобається. Хороший колектив, нове обладнання, цікаві розробки »

  • Ділянка вимірювань. Тут відбувається вимір всіх готових виробів. Інженер Михайло Титов вимірює параметри п'єзоелементів

- Як часто збирається Рада молодих фахівців? Є спеціальні дні збору?

- Збираємося в міру необхідності. Після Нового року проводимо планове засідання: стверджуємо програму роботи Ради на рік, в якій відзначаємо дати наступних зборів. Плануємо спортивно-розважальні заходи, участь у виставках, в наукових конференціях і так далі.

У травні-червні у нас зазвичай проходить так званий «тім-білдінг» - всім складом виїжджаємо на природу, там проводимо конкурси, змагання та мозкові штурми, гуртки, на яких обговорюємо ідеї та пропозиції молодих фахівців. Кожен робить невеличку доповідь за своїм напрямом роботи - не для того, щоб відзвітувати, а щоб провести обговорення, отримати підтримку.

- Як залучаєте молодих фахівців на підприємство? Чи існує якась концепція по позиціонуванню «Елпи» серед молоді?

- При «Елпе» працюють дві базові кафедри: Тверського державного університету і Московського інституту електронної техніки.

Нам хотілося б розробити окрему стратегію або, як ви кажете, концепцію залучення, щоб зробити наше підприємство цікавим для молодих вчених.

У нас існує ціла система матеріального стимулювання молоді - на «Елпе» можна гідно заробляти. Але насправді важливо навчитися залучати не тільки зарплатою. І зараз є чимало людей, які готові працювати не тільки за матеріальну вигоду, а також, що називається, «за ідею», заради науки, особистісного розвитку. Це найцінніші кадри. Їх треба тільки знайти, вміти виділити із загальної маси.

Перш зі студентами у нас працював окремий фахівець. Він приходив до профільних ВНЗ, розповідав про напрямки діяльності організації, потім приводив студентів на підприємство, влаштовував екскурсії. Зараз намагаємося відродити цю практику.

На «Елпе» трудяться аспіранти Інституту електронної техніки. Вони проводять агітацію в інституті, знайомлять студентів зі специфікою нашого підприємства, зацікавлюють їх, з тим, щоб вони приходили до нас на практику.

Я сам свого часу так само прийшов на «Елпу» - відразу після захисту диплома в Московському інституті електронної техніки - і залишився. Специфіка моєї роботи тут трохи не відповідала тому, чого мене вчили в інституті. Там займалися в основному вивченням мікросхем - все було пов'язано з кремнієм. А тут - п'єзокераміка. Треба було знову вчитися, вже на робочому місці освоювати спеціальність. Але у мене були хороші наставники. Потім я вступив до аспірантури, і тема моєї дисертації була пов'язана вже зі специфікою нашого підприємства.

Так відбувається і з тими молодими хлопцями, які приходять до нас сьогодні. Вони освоюють спеціальність, виступають з власними науковими ініціативами, багато потім захищають кандидатські, розвиваються до перспективних молодих вчених, раціоналізаторів-виробничників.

В АТ «НДІ« Елпа »розроблена система матеріального стимулювання і підтримки молоді. Створено фонд допомоги молодим фахівцям, з якого виділяються щомісячні надбавки до зарплати. Розмір надбавки залежить від того, як молодий спеціаліст себе проявляє. Протягом перших 3-х років роботи молодого фахівця на підприємстві щорічно проводиться атестаційна комісія, на якій може бути прийнято рішення про збільшення надбавки або про підвищення на посаді. Також на підприємстві існують різні разові виплати за написання статей, за патенти і так далі.

З чим пов'язана така позиція призначення?
Є спеціальні дні збору?
Як залучаєте молодих фахівців на підприємство?
Чи існує якась концепція по позиціонуванню «Елпи» серед молоді?