Строительство »

Голосове управління комп'ютером від Яндекса

Цифрові технології стрімко розвиваються, пропонуючи нам нові можливості по взаємодії з пристроями

Цифрові технології стрімко розвиваються, пропонуючи нам нові можливості по взаємодії з пристроями. Поступово набирає популярність управління пристроями за допомогою голосу. Компанія Яндекс вирішила так само не відставати від тренда і пропонує своє рішення для комп'ютерів під управлінням операційної системи Windows.

Додаток називається Яндекс.Строка і дозволяє управляти комп'ютером за допомогою голосових команд, виконуючи такі операції як пошук в інтернеті, пошук файлів і папок на комп'ютері, вміє відкривати сайти і запускати програми. Можна навіть голосом вимкнути або перезавантажити комп'ютер. У цьому плані вона більш функціональна ніж голосовий пошук Google , А більш просунута технологія від Майкрософт під ім'ям Cortana працює тільки в Windows 10 і недоступна в Росії.

Хоча відразу потрібно відзначити, що Яндекс.Строка працює тільки починаючи з Windows 7 і старше, відповідно Windows 10 так само підтримується. Природно ще одним обов'язковою вимогою є наявність мікрофона в комп'ютері. завантажити інсталяційний файл Яндекс.Строкі можна на сторінці натиснувши на кнопку «Встановити» і зберігши його до себе на комп'ютер, після чого запустивши установку. Можна відзначити, що при цьому не пропонується установка додаткового софту або зміна налаштувань браузера. Після закінчення процесу установки на панелі завдань з'явиться новий елемент.

Його зовнішній вигляд можна змінювати в налаштуваннях програми, наприклад перемістивши в праву частину панелі задач до годинника або замінивши рядок на іконку програми.

Користуватися «Яндекс Рядком» досить просто, після установки вона знаходиться в режимі очікування. Щоб її активувати на вибір пропонується три варіанти, клацнути мишею по значку мікрофона в яндекс рядку, натиснути комбінацію гарячих клавіш або вимовити вголос одну з наступних команд «Слухай Яндекс», «Привіт Яндекс» або «О'кей Яндекс». Якщо все зроблено правильно і система розпізнала команду, то з'явиться відповідне вікно, що сигналізує готовність додатки приймати подальші голосові команди користувача комп'ютера.

Тепер можна вимовляти потрібну команду. Якщо це буде довільна фраза, то вона буде інтерпретована як пошуковий запит в інтернет і результат буде показаний в браузері за замовчуванням за допомогою пошукової системи Яндекса. У деяких випадках, відповідь показується прямо у вікні програми без використання браузера .

Аналогічним чином виконуються інші команди, з тією лише різницею, що спочатку вказуємо суть команди, а потім об'єкт. Іншими словами, щоб відкрити допустимо якусь папку на комп'ютері в Провіднику, потрібно спочатку активувати Рядок, а потім вимовити «Відкрити папку" назва папки "».

Ось ще кілька прикладів команд.

Відкрити сайт: «Відкрий" назва сайту "»
Запустити програму: «Запусти" назва програми "»
Відкрити файл: «Відкрий" назва файлу "»
Вимкнення комп'ютера: «Вимкнути комп'ютер»

Таким же чином можна відправити комп'ютер в перезавантаження або сплячий режим, запустити різні службові вікна, наприклад «Відкрий панель управління». На цьому можливості Рядки Яндекса не закінчуються, в неї можна вводити команди за допомогою клавіатури, а так само використовуючи буфер обміну Windows . Це так звана розумна пошуковий рядок, в якій під час набору символів, будуть пропонуватися різні варіанти відповідей. При цьому на відміну від штатної пошукового рядка в меню Пуск , Яндекс.Строка пропонує додатково варіанти відповіді з пошуку в інтернеті.

Крім того її можна використовувати як панель швидкого доступу до сервісів Яндекса або іншим часто відвідуваним вами сайтам. Досить просто клацнути мишею по рядку і відкриється вікно, показане на зображенні на початку статті.

Проблема всіх систем управління голосом і Яндекс.Строка не виняток полягає в необхідності чітко і ясно вимовляти команди, інакше вони розпізнаються не вірно. Зокрема навіть розпізнавши практично правильно фразу, часто вона в підсумку перетворюється в пошуковий запит замість відкриття папки, запуску програми або відкриття конкретного сайту. Таким чином відкрити за допомогою голосової команди вийде далеко не будь-який сайт, це непогано працює з дуже популярними і відомими ресурсами, а в інших випадках це проблематично.

Особливістю роботи утиліти Яндекс.Строка з даними зберігаються на комп'ютері, є використання для пошуку по ним даних служби індексування Windows. Відповідно в разі відсутності даних про файл або папку в індексі призведе до некоректних результатів роботи пошуку. Таким чином, в даний момент її не можна назвати повноцінним інструментом дозволяє управляти комп'ютером за допомогою голосу, хоча російська мова розпізнає досить добре і з деякими функціями цілком справляється.

Іншою особливістю систем голосового управління комп'ютером, яка може відлякати частину користувачів, є постійне прослуховування програмою простору поряд з комп'ютером в очікуванні команди на активацію. Відповідно теоретично можлива несанкціонована запис всіх розмов користувачів та відправка їх на віддалений сервер. Звичайно це вже незаконне прослуховування, але теоретично можливо.

Якщо відкинути тотальну параною, то можна згадати, що деякі розробники програм голосового управління цілком допускали відправку до себе на сервер введених голосових фраз користувачів для подальшого поліпшення алгоритмів розпізнавання мови. Як до цього ставитися і чи варто користуватися голосовим управлінням на комп'ютері кожен вирішує самостійно.