Строительство »

Як зробити голос красивим і приємним: вправи для голосу

  1. Причини неприємного голосу шукаємо у лікаря
  2. Вправи, які роблять голос красивим і приємним

Тільки п'ять відсотків людей від природи мають гарний і приємний голос. Але ви теж можете попрацювати над своїм голосом і зробити його більш милозвучною і приємним на слух.

Тільки п'ять відсотків людей від природи мають гарний і приємний голос

Своїм голосом ви мимоволі створюєте навколо себе приємну або важку атмосферу. Сенс вимовних вами слів не робить на це майже ніякого впливу. Його достатньо тільки для того, щоб співрозмовник міг дати вам більш-менш обдуманий відповідь.
Дійсна інформація міститься в музиці вашого голосу.

Своїм голосом ви кожен день створюєте власний незнайомий вам самим портрет, який, на жаль, не завжди може вам полестити.

Приємний і красивий голос - це, як правило, ніжний голос - не голосний і не тихий, не швидкий, не різкий, не дуже низький.

Якщо ваш голос не подобається оточуючим, це може пояснюватися тим, що він мало відповідає вашій ролі в житті. Можливо, ви втомлюєтеся при розмові. Це зайвий доказ того, що ваш голос погано поставлений. Інші вади мовлення, а саме - заїкання, прішепетиваніе, сюсюкання - також можуть бути виправлені.

Причини неприємного голосу шукаємо у лікаря

Іноді цілком досить звернутися до ЛОРа, який, дослідивши ваші горло і ніс, можливо, виявить захворювання, що робить ваш голос неблагозвучним.
Розлади нервової системи або зовнішні причини також нерідко призводять до погіршення голосу.
Однією з таких зовнішніх причин може бути багаторічна куріння.

Вправи, які роблять голос красивим і приємним

Ви зможете поліпшити звучання вашого голосу, якщо кожен день будете приділяти близько десяти хвилин спеціальним вправам.

Робота з магнітофоном значно підвищить результативність виправлення голосу.

Це робиться набагато легше, ніж ви думаєте. Запишіть свою промову на магнітофон, диктофон або інше наявне пристрій і проаналізуйте різні відтінки вимови «а», «о», «і» та інших голосних звуків. Слідкуйте за вимовою кінцевих приголосних і звуку «р», який не повинен бути ні розкотистим, ні гаркавим.

Навчитися керувати голосом цілком під силу будь-якій людині. Для цього є кілька вправ.

Вправа для красивого голосу № 1

Відкашлятися. Зробіть вдих-видих. Розслабте м'язи шиї. Тягніть спокійно і неголосно звук "А" і при цьому повільно нахиляйте голову вперед. Прислухайтеся до того, як змінюється звук. Ви побачите, як положення голови його змінює і забарвлює. Знайдіть "своє звучання голосу", найбільш приємне, при цьому голос повинен бути розслабленим, спокійним. Знайдіть позу, в якій вам найлегше говорити найбільш красивим і приємним голосом.

Цю вправу можна виконати в парі. У цьому випадку ваш партнер може підказати вам, в який момент часу голос звучить найбільш красиво.

Вправа для красивого голосу № 2

"Помичіте" з закритим ротом, як це роблять люди в задумі. Почніть з найнижчою ноти і поступово підвищуйте тон. Знайдіть найбільш приємний по висоті тон, потренуйтеся його відтворювати.

Вправа для красивого голосу № 3

Пограйте в телефон. Уявіть собі, як дадуть відповідь по телефону в дуже важливому і могутнього установі, в яке і зателефонувати якось страшно. Там ніхто не підвищує голос. Просто нема чого.

А тепер уявіть, як вам відповість не цілком тверезий з ранку сантехнік. Що скажуть в телефон на овочевій базі. В дорогою туристичній фірмі. На молодіжної радіостанції. У комбінаті ритуальних послуг. У приймальному відділенні психіатричної лікарні.

Представили? А тепер проаналізуйте, як на цьому тлі звучить ваше вітання і на що воно схоже. Подумайте, яке враження ви хочете скласти про своє установі, відповідаючи на дзвінок по телефону. Можливо, ви хочете створити враження серйозної організації, а можливо, вам потрібен більш домашній варіант. Продумайте це. І кожен співробітник вашої організації повинен знати не тільки початкову фразу розмови, але і те, яким голосом її вимовляти.

Пам'ятайте, що чим нижче тембр голосу, тим більш компетентним здається співрозмовник.

Але при цьому не говорите монотонно - тональність голосу повинна змінюватися відповідно до того, про що ви говорите, тому правильно розставляйте акценти. Чи не тараторьте, але і не будьте нудним. Ідеальний темп мови - 125-150 слів за хвилину.

Крім висоти звуку величезне значення має те, з якою інтонацією ви говорите по телефону. Для того щоб повправлятися в цьому, розкажіть комусь протягом двох-трьох хвилин про неприємну подію або про неприємний звук (наприклад, про скрип заліза по склу). При цьому співрозмовник не повинен вас бачити (він може сидіти до вас спиною). Після цього розкажіть про щось приємне, про якомусь приємному для вас звуці.

І ви самі помітите, наскільки по-різному звучить ваш голос. Нехай співрозмовник розповість вам, які емоції викликав у ньому ваш голос в першому і в другому випадку.

Сенс цієї вправи полягає в тому, що голос чітко передає наше ставлення до того, що ми говоримо. Пам'ятайте, що при розбіжності інтонації зі змістом слухач вірить інтонацій, а не словам.

Відповідайте на кожне питання так, як ніби ви розповідаєте про щось приємне. І тоді вашому співрозмовнику захочеться знову зателефонувати вам.

Кожен день вправляйтеся в вимовлянні ключових фраз, в яких багаторазово повторюються звуки, що представляють труднощі при їх проголошенні.

Чітко вимовляєте звуки. Складіть маленьку таблицю. В одну колонку запишіть приголосні, а в іншу голосні. Ця таблиця дозволить вам скоротити час, що відводиться на вправи. Крім того, користуючись нею, ви не пропустите жодної приголосної.

Кожен день вправляйтеся в послідовному і правильному проголошенні всіх приголосних в поєднанні з усіма голосними: ба, бе, бі і т. Д. Звучність голосу поліпшується шляхом проголошення приголосних так, як ніби вони складаються з декількох однакових звуків: ббба, бббе, бббі і т . д. Ця вправа також сприяє зміцненню м'язів, що беруть участь в проголошенні приголосних.

-
Автор - Ольга Sympaty, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна

Для копіювання цієї статті Вам не потрібно отримувати особливий дозвіл, проте активна, не закритим від пошукачів посилання на наш сайт ОБОВ'ЯЗКОВИЙ!
Будь ласка, дотримуйтесь наші авторські права.

Представили?