Строительство »

Як вибрати пайовий інвестиційний фонд

 1. Що потрібно знати про ПІФах
 2. ймовірний ризик
 3. Від чого залежить ризик в роботі Піфа?
 4. Вибір керуючої компанії

Що таке пайовий інвестиційний фонд, як вибрати прибутковий ПІФ, рейтинги КК Що таке пайовий інвестиційний фонд, як вибрати прибутковий ПІФ, рейтинги КК  натисніть для збільшення  ПІФи, або пайові інвестиційні фонди, є одним з найбільш популярних інструментів інвестування

натисніть для збільшення

ПІФи, або пайові інвестиційні фонди, є одним з найбільш популярних інструментів інвестування. Безсумнівним їх перевагою є доступність і простота використання, а також можливість отримання значно більшого прибутку, ніж від вкладення грошей в банківські депозити. Для того, щоб вкласти гроші в такі фонди, не потрібно володіти якимись особливими знаннями чи здібностями. Ці та багато інших чинників є визначальними для більшості приватних інвесторів.

Однак, щоб не прогоріти на вкладенні коштів в ПІФ, потрібно враховувати деякі важливі моменти. І перший з них, безумовно, - правильний вибір фонду. Але як це зробити? Спробуємо розібратися.

Що потрібно знати про ПІФах

Щоб залишитися у виграші від вкладення, не варто поспішати. Ретельно все обміркуйте і зважте, чітко визначтеся зі своїми бажаннями і тим, на які ризики ви готові піти заради великого прибутку. Врахуйте (а краще розпишіть) такі моменти:

 • Суму, яку ви хочете вкласти в фонд;
 • Передбачуваний термін інвестування;
 • Бажаний дохід від вкладу.

Кожен з цих пунктів пов'язаний з іншими, тому ПІФ слід вибирати саме з їх урахуванням. Від суми та строку вкладу залежить вибір виду фонди - відкритий або закритий.

Відкритий ПІФ найкраще підійде для вкладення невеликої суми на короткий (до року) термін. Мінімальна сума інвестування таких пайових фондів варіюється від 1 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А ось для більших сум оптимальним варіантом стануть закриті або інтервальні пайові інвестиційні фонди. Такі ПІФи приймають вклади в середньому від 100 тисяч рублів, мають більш високу прибутковість своїх відкритих побратимів і залучають кошти, як правило, на тривалі терміни.

ймовірний ризик

З іншого боку, не варто забувати про те, що очікувана висота доходу прямо пропорційна ризику втрати коштів. Це при всіх очевидних плюсах відноситься і до закритих ПІФів. Ризик в даному випадку пов'язаний з тим фактом, що з відкритого фонду можна вийти в будь-який момент, продавши йому свій пай. Інтервальний ПІФ теж в цьому плані більш-менш лояльний, з нього можна вийти хоча б у чітко встановлені договором терміни. Закритий фонд такої можливості своїм інвесторам не дає, тобто покинути його можна лише по закінченню терміну підписаного сторонами договору.

Тому при виборі фонду завжди необхідно враховувати те, що при не дуже вдалому збігу обставин ви ризикуєте втратити не тільки очікувані відсотки, а й частину вкладених коштів. З цієї причини і було сказано про те, що потрібно заздалегідь вирішити для себе готовність піти на ризик і визначити суму, яку вам не шкода буде втратити в разі чого. Радує одне - до повної втрати чесно зароблених справа доходить вкрай рідко.

Від чого залежить ризик в роботі Піфа?

В основному від інвестиційної стратегії фонду. Тому перш ніж довіритися тій чи іншій організації, слід звернути увагу на те, в які активи інвестуються залучені кошти. Найбільш високий ризик пов'язаний з акціями, найбільш низький - з облігаціями. Але при цьому найкраще вибирати ПІФ, який працює з фондами змішаних інвестицій або так званим диверсифікованим портфелем. В цьому випадку гроші інвестуються і в облігації, і в акції.

Вибір керуючої компанії

Отже, сума вкладу, його терміни, бажаний прибуток і стратегія інвестування визначені. Прийшов час задуматися про вибір надійної керуючої компанії (КК). Надійність того чи іншого фонду безпосередньо залежить від неї, так як саме вона розпоряджається майном пайових фондів.

Діяльність керуючої компанії характеризується основними показниками, ознайомитися з якими можна з офіційних рейтингів КК. Вони в свою чергу публікуються різними рейтинговими агентствами. У РФ інформацію про оцінку роботи КК поширюють «Національне рейтингове агентство» (НРА), Рейтингове агентство «Експерт» (РА Експерт) і «Національна асоціація учасників фондового ринку» (РА НАУФОР).

Тут найбільш важливими є наступні показники:

 • Рейтинг надійності УК. Він показує ступінь надійності, присвоєну рейтинговим агентством кожної керуючої компанії.

  Виділяють наступні групи надійності керуючої компанії:

  1. ААА - найбільш висока надійність;
  2. АА - дуже висока надійність;
  3. А - висока надійність;
  4. ВВВ - достатній ступінь надійності;
  5. ВВ - компанія середньої надійності;
  6. В - задовільна надійність;
  7. СС - невисока надійність;
  8. С - низький рівень надійності;
  9. D - категорія «дефолт».

  Найбільш надійними вважаються компанії, що потрапили в категорії від ААА до B. З ними і рекомендується працювати. Співпрацювати з іншими також можна, але потрібно розуміти, що рівень їх надійності куди більш низький.

  Наприклад, з рейтингу надійності російських КК, розміщеному на офіційному сайті НРА http://www.ra-national.ru/?page=raiting-uk-individual, видно, що з 50 найбільш надійних компаній, що управляють лише 13 мають максимальну оцінку ААА і 1 - ВВ.

  У той же час, ніколи не завадить порівняти думку експертів різних агентств. Зробити це можна, наприклад на сайті РА »Експерт» (http://raexpert.ru/ratings/managing/).

 • Рейтинг КК за величиною власного капіталу

  Ще одним показником надійності компанії є розмір власного капіталу КК. Цей пункт дає вкладникам впевненість в тому, що в разі збитків інвестори зможуть отримати компенсацію з власних коштів КК (природно лише в тому випадку, що втрати будуть пов'язані з роботою керуючої компанії). Пам'ятайте також, що величина власного капіталу КК і якість обслуговування її клієнтів - дві взаємопов'язані речі.

  Інформація про динаміку величини власного капіталу найбільших російських компаній, що управляють розміщена за адресою: http://www.ra-national.ru/rankings/ranking-uk/p-4f43667b/p-4f43ad58/.

 • Рейтинг КК за величиною власних активів

  Величина чистих активів компанії є показником ефективності її роботи. По суті, ця величина є різницею між активами і зобов'язаннями компанії. Чим вище показник чистих активів КК, тим більше у неї можливостей інвестування і тим менше ризик співпраці з нею.

  Увага при цьому потрібно звертати і на динаміку чистих активів в часі. Постійні і різкі скачки є сигналом про ненадійність керуючої компанії.

  Рейтинги вітчизняних КК за величиною чистих активів розміщені на сторінці http://pif.investfunds.ru/funds/rate_management.phtml.

 • Схожі матеріали:

Але як це зробити?
Від чого залежить ризик в роботі Піфа?
Ru/?