Строительство »

Як отримати дозвіл на торгівлю: покрокова інструкція

 1. форма господарювання
 2. Пакет документів
 3. Отримання ліцензії
 4. Торгівля пивом: умови діяльності
 5. Реалізація продуктів харчування
 6. Дозвіл на торгівлю на вулиці
 7. Виїзна торгівля: умови здійснення
 8. Дозвіл на торгівлю алкоголем
 9. Торгівля в роздріб: умови

З чого необхідно почати, щоб зайнятися торговельною діяльністю законно? В якій формі оптимальніше всього зареєструватися? Чи потрібно отримати дозвіл на торгівлю і яким чином це треба робити? Чи є відмінності в отриманні документів при торгівлі різними товарами? На ці та інші запитання відповідає стаття.

форма господарювання

Визначаємося з формою ведення діяльності. можна стати індивідуальним підприємцем (ІП) або ж заснувати торговельну організацію, що володіє правами юридичної особи. Для ведення діяльності ці форми мають позитивні і негативні сторони. Від обраного виду господарювання залежить пакет наданих документів, необхідних для того, щоб отримати дозвіл на торгівлю.

Чи потрібно отримувати додаткові документи, багато в чому залежить від вибору форми діяльності та асортименту товару. Так, індивідуальним підприємцям простіше вести бухгалтерську звітність, їм не потрібно дотримуватися порядку ведення касових операцій, всю виручку підприємець має право залишити собі. Але сильно радіти не варто, так як ІП заборонено вести торгівлю алкогольними напоями, а також до них застосовуються обмеження.

Але сильно радіти не варто, так як ІП заборонено вести торгівлю алкогольними напоями, а також до них застосовуються обмеження

Юридична особа зобов'язана здавати виручені кошти від торгівлі в банківську установу. Плюс полягає в тому, що дозвіл на торгівлю юридичній особі можна отримати на реалізацію практично будь-якого товару. Головне, щоб товар не був заборонений до обігу на території країни.

Пакет документів

Щоб отримати дозвіл на торгівлю (свідоцтво про внесення до Торговельного реєстру), необхідно подати такі документи:

 • юридичні особи надають установчі документи; ІП - виписку з ЕГРЮЛ або свідоцтво про реєстрацію ІП;
 • свідоцтво про постановку на облік в ФНС;
 • дані про керівника і головного бухгалтера, банківські реквізити (надають юридичні особи);
 • договір оренди приміщення та документи про власність приміщення, в якому буде проводитися торгівля;
 • санпаспорт приміщення, де буде проводитися торгівля;
 • укладення держпожнагляду та санепідслужби;
 • договір з комунальної чи іншої службою, що займається вивезенням сміття;
 • список продукції для торгівлі.

юридичні особи надають установчі документи; ІП - виписку з ЕГРЮЛ або свідоцтво про реєстрацію ІП;  свідоцтво про постановку на облік в ФНС;  дані про керівника і головного бухгалтера, банківські реквізити (надають юридичні особи);  договір оренди приміщення та документи про власність приміщення, в якому буде проводитися торгівля;  санпаспорт приміщення, де буде проводитися торгівля;  укладення держпожнагляду та санепідслужби;  договір з комунальної чи іншої службою, що займається вивезенням сміття;  список продукції для торгівлі

Важливо знати, що отримання дозволу на торгівлю певними видами продукції (наприклад, алкоголем) супроводжується залученням до зазначеного переліку документів відповідної ліцензії.

Отримання ліцензії

ФЗ "Про ліцензування окремих видів діяльності» передбачає отримання ліцензії, якщо підприємець збирається реалізовувати поліграфічну продукцію, брухт кольорових і чорних металів, фармацевтичну та медичну продукцію, спеціальні технічні засоби, призначені для отримання негласної інформації, а також боєприпаси.

Актуальним є питання про отримання ліцензії на торгівлю алкогольною продукцією. Для реалізації цих видів товару необхідно виконати умови, про які йтиметься далі. Також знайдеться відповідь на питання про те, чи потрібно отримувати дозвіл на торгівлю пивом.

Торгівля пивом: умови діяльності

Відповідно до закону, прозваним у народі «законом про пиво», ні торговельні організації з правами юридичної особи, ні індивідуальні підприємці отримувати ліцензію на торгівлю пивом не повинні.

Дозвіл на право торгівлі пивом супроводжується виконанням ряду умов, до числа яких входять такі:

 • напій, вміст спирту в якому більше 5%, може продаватися тільки в магазинах;
 • торгівля пивом дозволена через торговельні об'єкти, площа яких не менше 50 кв. м. в місті і 25 кв. м. - в селі (через дрібні торгові точки реалізовувати пиво заборонено);
 • заборона на торгівлю вночі;
 • індивідуальним підприємцям також для торгівлі напоєм потрібно придбати і зареєструвати касовий апарат.

Реалізація продуктів харчування

Чи потрібно отримувати дозвіл на торгівлю продуктами харчування? Законом про ліцензування встановлено, що ліцензія на торгівлю таким товаром не потрібно. Але Постанова Уряду '' Про повідомному порядку початку здійснення окремих видів підприємницької діяльності '' зобов'язує підприємця до початку роботи направити повідомлення і пакет документів до підрозділу Росспоживнагляду.

Висновок санепідслужби на відповідність діяльності санітарним нормам обов'язково. На торгівлю конкретними видом продукції потрібні ще сертифікати та декларації відповідності, які повинні бути надані постачальником продукції.

Дозвіл на торгівлю на вулиці

Щоб займатися вуличною торговельною діяльністю спокійно і не мати проблем з законом, підприємцю необхідно заздалегідь з'ясувати, які документи дозвільного характеру він повинен отримати. Для початку визначаємося, що вважається торгівлею на вулиці.

Реалізація товару на відкритій території, в спеціально пристосованих і відведених місцях - це вулична торгівля. Дозвіл на продаж товару на вулиці необхідно, як і при здійсненні інших видів торгівлі. Документ називається «Дозвіл на установку торгового об'єкта».

Документ називається «Дозвіл на установку торгового об'єкта»

До пакету документів, що надаються для отримання дозволу (про які було сказано вище), додається карта, схема або план місцевості розташування торгового об'єкту або точки. Причому місце для торгівлі буде відведено лише в дозволених зонах, торгувати за своїм вибором і бажанням не вийде. Якщо планується, що реалізацією товару будуть займатися наймані працівники, то ІП необхідно ще зареєструватися в Пенсійному фонді і в Фонді соцстрахування. При схваленні заяви підприємець отримує паспорт об'єкта та дозвіл торгувати. Документ видається на певний термін.

Виїзна торгівля: умови здійснення

Вам більше до душі займатися торгівлею в пересувному мобільному магазині, по-іншому званому "автолавка"? Дозвіл на торгівлю в цьому випадку також необхідно, воно дозволяє розташувати мобільний об'єкт в місцях, узгоджених з місцевою виконавчою владою. Для отримання дозволу подається заява і той же пакет документів, що і був описаний вище. Додатково, з огляду на особливість торгівлі, надається паспорт транспортного засобу та технічне опосвідчення в Газової інспекції (якщо в автомагазинах використовується газове обладнання). Термін дії дозволу в залежності від періоду торгівлі (весняно-літній період, новорічні або шкільні ярмарки) може бути різний.

Дозвіл на торгівлю алкоголем

Торгівля алкогольною продукцією - досить прибуткова справа, багато хто бажає нею займатися. Попит на цей вид товару не вщухає ніколи. Як отримати дозвіл на торгівлю алкоголем?

В першу чергу, якщо бізнес пов'язаний з імпортно-експортними операціями, для здійснення законної діяльності необхідна ліцензія. Правила отримання ліцензії досить непрості. Індивідуальні підприємці, на жаль, торгувати алкогольною продукцією не можуть. Отримання ліцензії передує наданню в ліцензійний орган об'ємного пакета паперів. У нього входять всі установчі документи, контактні дані посадових осіб юридичної особи, дозвільні документи державних інстанцій і інші.

Правила торгівлі алкогольною продукцією ті ж, що і регламентують торгівлю пивом. Реалізовувати алкогольну продукцію можливо тільки в стаціонарних об'єктах, наприклад, автокрамниці для цієї мети не годяться. Реалізація алкоголю не допускається в медичних, освітніх та дитячих установах, заборонено продавати алкоголь неповнолітнім, в транспорті, на ринках, вокзалах і аеропортах.

Торгівля в роздріб: умови

Роздрібна торгівля має на меті реалізацію товару кінцевим споживачам для їх особистих потреб.

Дозвіл на роздрібну торгівлю - це документ повідомного характеру. Заява про повідомлення про початок роботи надається в Росспоживнагляд. Решта документів пред'являються контролюючим органам в залежності від виду продукції, що реалізовується. Для початку діяльності обов'язкова реєстрація в якості індивідуального підприємця або юридичної особи.

Для початку діяльності обов'язкова реєстрація в якості індивідуального підприємця або юридичної особи

Отже, отримання дозволу на торгівлю і початок торговельної діяльності супроводжується збором не одного документа і проходження не однієї інстанції. Також потрібно пам'ятати, що не завжди торгівля можлива без касового апарату. Але нехай вас не лякають складнощі, якщо ви вирішили займатися своєю справою. успішного ведення бізнесу!

В якій формі оптимальніше всього зареєструватися?
Чи потрібно отримати дозвіл на торгівлю і яким чином це треба робити?
Чи є відмінності в отриманні документів при торгівлі різними товарами?
Як отримати дозвіл на торгівлю алкоголем?