Строительство »

Як наповнити інтернет-магазин товарами

 1. текст
 2. фото
 3. Відео
 4. Читайте також

Більшість невеликих інтернет-магазинів стикаються з проблемою наповнення сайту інформацією. Заповнення каталогу товарів перетворюється на головний біль: звідки брати контент, як створювати його самим, де брати фотографії?

Заповнення каталогу товарів перетворюється на головний біль: звідки брати контент, як створювати його самим, де брати фотографії

текст

Найважливіше, що потрібно пам'ятати про тексти: вони повинні бути унікальні! Це стосується як опису товарів, так і статей, головної сторінки, сторінок про оплату та доставку.
Неприпустимо копіювати інформацію з сайтів постачальників або конкурентів! Це може привести до того що ваш інтернет-магазин буде низько ранжуватися за запитами в пошукових системах. Не можна бути вторинним, не кажучи вже про те, що красти тексти у інших просто негарно.
Винятком можуть бути тільки технічні характеристики товарів. Вони у всіх будуть однакові і пошуковики знають про це. Якщо у вас на сайті присутні неунікальні тексти, наприклад, інструкції, огляди товарів, то закривайте їх від індексації.

Як наповнювати каталог:
1. Самостійно.
2. Доручити агентству або фрілансеру.
3. Автоматично завантажувати з Ексель-файлу.

Як захистити тексти від копіювання
У багатьох підприємців виникає питання: як захистити свої тексти від копіювання? Ніяк. 100% способу не існує, можна лише боротися з наслідками.
Важливо повідомити пошуковим системам, що оригінальний ваш текст, саме він повинен потрапити першим в індекс пошукових систем.
Пошліться на ваш текст в твіттері, завдяки цьому контент швидко потрапить в індекс пошукової системи. Незайвим буде анонс і в інших соц.сетях.
Якщо текст від 500 символів, про його публікації можна повідомити Яндекс за допомогою інструменту «Оригінальні тексти» в webmaster.yandex.ru і «Авторство Google» в google.com/webmasters/ .

Що робити, якщо текст з вашого сайту все-таки вкрали.

Що робити, якщо текст з вашого сайту все-таки вкрали

1. Зв'яжіться з адміністрацією сайту, скопіювавши ваш контент і попросіть прибрати запозичений текст. Часто навіть така проста дія допомагає. Ще ефективніше зробити телефонний дзвінок.

2. Якщо позитивної реакції домогтися не вдалося, пишіть претензію і відправляйте рекомендованим листом. Це можливо, якщо ваш текст скопіював інтернет-магазин, за яким стоїть певна ТОВ або ІП. У випадку з сайтом-одноденкою без контактів або інформаційним ресурсом, відправляти лист буде нікуди.

3. У разі, коли вкрадених текстів багато, завітайте до компанії, яка надає хостинг цьому сайту. Знайти хостинг можна через сервіс whois. Якщо ви зумієте довести, що контент вкраде, хостер може заблокувати сайт або написати попереджувальний лист власникам ресурсів. Робити це вони не зобов'язані, тому ваші доводи повинні бути переконливі.

4. Напишіть скаргу реєстратору доменного імені. Шанси на блокування домену є, якщо обсяг украденого великий.

5. Зафіксуйте у нотаріуса факт копіювання контенту, а потім подавайте в суд, якщо вам відомо відповідальна особа або організація. Процес нешвидкий і складний, але якщо вам вдасться довести свою правоту, зможете не тільки прибрати тексти, а й відсудити трохи грошей.

Коли помітите скопійовані статті, перевірте в пошукових системах по окремих пропозицій з тексту хто з вас вище в пошуку - ви або плагіатор. Якщо ви, то можете просто відпустити ситуацію. Якщо плагіатор, то це означає, що швидше за все, пошуковик помилився і вважає його першоджерелом. Писати в службу підтримки в цьому випадку марно, вам не допоможуть. Кращий спосіб швидко переписати свій текст і вжити заходів, щоб на цей раз він був в індексі першим.

фото

У кожного товару повинна бути фотографія гарної якості. Бажано не одна, а 5-6 з різних ракурсів. Чи не занадто дрібні - неможливість розглянути деталі буде дратувати покупця.
Самий невитратний спосіб - отримати їх у постачальника. На жаль, часто якісних фото у них немає. Наступний крок - спробувати знайти фотографії на сайтах виробників або запросити фото у них. У великих виробників такі фотографії є, дрібні часто їх не роблять.

Якщо готові фото роздобути не вдалося, доведеться влаштовувати фотосесію. Запросіть професійного фотографа. Не намагайтеся самостійно сфотографувати товар, якщо не розбираєтеся в фотографії. Неякісні фото відлякають покупців також, як і відсутність зображень.
Якщо ви володієте навичками фотографії та постобробки, і вирішили знімати продукцію самостійно, не забудьте врахувати кілька моментів:

 • Фотографуйте товар з різних ракурсів.
 • Увага до деталей - сфотографуйте частина.
 • Наочно показуйте розмір: телефон в руці, брелок поруч зі сірникових коробок.
 • Приміряйте. Кулон на шиї, спідниця на дівчині, ваза на столі.
 • Не забудьте сфотографувати аксесуари і упаковку, якщо вони є (дроти, зарядка, коробочка).

Для фотозйомки вам буде потрібно:

 • Лайт-куб.
 • Стіл для предметної зйомки.
 • Постійне висвітлення або спалаху.
 • Фон потрібного кольору (зазвичай білий).

Фотографії крадуть у конкурентів навіть частіше, ніж тексти. Багато магазинів ставлять копірайт на фото. Чи варто це робити? Водяні знаки заважають сприйняттю товару. Якщо робити копірайт, то в кутку, напівпрозорий.

Копірайт в магазині Citilink. Напівпрозорий, але на все фото.

Копірайт podarok
Копірайт podarok.ru. Текст в кутку, але занадто яскравий, притягує на себе увагу.

Краще відмовтеся від копірайтів. Навіть з ризиком запозичення фото конкурентами. Зате сприйняття покупців нічого не буде заважати. Якщо ж ваші фото будуть вкрадені, то процедура щодо захисту авторських прав така ж, як і з текстами.

Відео

При продажу складного товару відео допоможе розповісти, як він працює. Відеоролики також добре використовувати в якості інструкцій. Поширення їх на Youtube допоможе залучити нову аудиторію на сайт.

Як відкрити інтернет-магазин і не розоритися:
Пошук ніші
Пошук постачальників
ім'я проекту
Реєстрація юр.лица
Доставка товару
Розробка інтернет-магазину
Прийом платежів
Наповнення сайту
Оренда офісу / складу
Система обліку
Бухгалтерія
Залучення трафіку в інтернет-магазин

Читайте також

Мітки: інтернет магазин

Заповнення каталогу товарів перетворюється на головний біль: звідки брати контент, як створювати його самим, де брати фотографії?
Чи варто це робити?